Oyun Haberleri

God of War Ragnarök Collector’s Edition Haritası Önemli Sırlar İçerecek

Kratos’un babalık ile ilgili önemli problemler yaşadığına tanıklık ettiğimiz 2018 model God of War‘un devam oyunu God of War Ragnarök‘ü sabırsızlıkla bekleyen oyuncular için güzel bir haberimiz var.

God of War Ragnarök, Kratos ve atarlı oğlu Atreus‘un müthiş yolculuğunu devam ettirecek bildiğiniz üzere. Bu sefer efsane isimlerden Odin ve Thor ile yüzleşeceğiz ve muhtemelen serinin en zorlayıcı yolculuğuna tanıklık edeceğiz.

Emekli edilmiş tanrı Tyr’i bulmaya ve bilinen dünyanın sonunu getirecek olan Ragnarök isimli savaşın başlamasına engel olmaya çalışacak Kratos ve bu yolda ne gibi belalarla yüzleşeceğini göreceğiz.

İlk oyunda bize gösterilen 9 Diyar’dan sadece altısını ziyaret edebiliyorduk hatırlarsanız. Ragnarök ise bizi bu diyarların tamamına götürecek. Oyunun Koleksiyoner Versiyonu da tam burada devreye giriyor ve haberimize anlam katıyor.

Sıkı bir Mjolnir replikası, ufak Vanir figürleri ve cüce zarlarıyla dolu bu aşırı şık versiyonda bir adet bez harita yer alıyor. Kendisine bakıp, “Seni duvarları süsleyesice!!” diye bağırmak istediğimiz bu haritada dokuz diyarın detayı yer almakta. Sadece detay ile bırakmamış Santa Monica ve haritaya dikkatli gözleri mesut edecek gizemler yerleştirmiş. Gizli zindanlar, Vanir tanrılarının mistik ormanı gibi oyunu oynarken gözünüzden kaçabilecek pek çok yer haritaya işlenmiş olacak.

Durun, bitmedi. Haritada bulunduğunuz bölgede karşınıza çıkabilecek bazı sıkı bosslar da resmedilecek. İlk oyunda boss savaşlarının azlığı çokça eleştirilmiş ve oyunun bu yüzden tempo sorunu yaşadığı söylenmişti çoğu oyunsever tarafından. Harita bize işlerin değişeceğini müjdeliyor gibi.

Odin, Thor ve Freya gibi aşırı dişli rakiplerle zaten karşılaşacağız. Bu isimlerin dışında da pek çok boss bizi bekliyor, hissediyoruz. Haritanın görseline dikkat edildiğinde, sağ alt köşede Nidhogg‘un resmedildiğini görüyoruz. Evet, Yggdrasil’in köklerini çiğneyen devasa ejderden bahsediyoruz. Yine haritada 2018’de şöyle bir gözüken ama boss savaşına girmekten kaçınan kartal Hraesvelgr da haritada kendisine yer bulmuş gibi. Güneylerimizi terletecek bu isimlere ek olarak tanımlayamadığımız yaratıklar da haritaya işlenmiş.

Demek ki neymiş? Collector’s Edition için olmayan paraları ayırmaya şimdiden başlıyormuşuz ve bu özel harita sayesinde oyun keyfimizi ikiye katlamayı hedefliyormuşuz. Alamayacak olanların canı sağ olsun, günü geldiğinde sizler için özel bir rehber hazırlar ve haritanın yokluğunu size hissettirmeyiz.

Kaynak: ScreenRant

Bu İçeriğe Oy Verin

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.