Oyun Haberleri

Ghostbusters World Oyunu Mobil Cihazlara Geliyor

Cep telefonları ve tabletler hayatımızın çok büyük bir kısmını himayeleri altına aldı. Hemen hemen hepimizin elinde en azından bir tane mobil cihaz var ve bu mobil cihazların en çok kullanıldığı alanlardan birisi de oyunlar. Çoğu insan bilgisayarda oyunlara harcadığı zamandan daha fazlasını telefonundaki oyunlara harcıyor. Bunun sonucu olarak da oyun firmaları, bu cihazlar için çok sayıda oyun üretiyor. Bu devasa pastadan pay alabilmek için de firmalar, ünlü yapımları oyunlarına tema olarak seçiyor. Bu trendin en yeni üyesi de Ghostbusters yani Hayalet Avcıları.

Sony Pictures Entartainment ve oyun yapımcısı NextAge firması tarafından yapılan duyuruya göre ünlü film serisi Hayalet Avcıları dünyasında geçecek Ghostbustes World (Hayalet Avcıları Dünyası) isimli bir mobil oyun yakın zamanda piyasaya sürülecekmiş. Artırılmış gerçeklik (Augmented Reality) teknolojisinin kullanılacağı oyun, tıpkı Pokemon Go gibi oyuncuların akıllı telefonları ile serideki hayalet ve yaratıklarla savaşıp onları yakalamasına imkan sağlayacakmış.

Film, çizgi roman, eğlence parkları ve çizgi film serilerinden onlarca hayaleti içerecek oyun hakkında yapılan basın açıklamasında kült serinin 1984 tarihli filmini yöneten Ivan Reitman da şu sözleri söylemiş:

“Hayalet Avcıları evreni karakter konusunda çok zengin ve gelecek olan bu oyun (Ghostbusters World) bu karakterleri yeni bir boyutta tanımak için harika bir platform olacak”

Ayrıca Sony Pictures Entertainment yetkililerinden Jamie Stevens da aynı basın açıklamasında oyun hakkında şunları söylemiş:

Hayalet Avcıları markası efsanevi bir miras ve biz bu oyun üstünde çalışma konusunda oldukça heyecanlıyız. Hayalet Avcıları, artırılmış gerçeklik teknolojisinden en iyi şekilde verim alabileceğimiz bir içeriğe sahip. Bu alanda ondan daha iyi bir isim düşünemezdik”

Oyunun çıkış tarihi ve ücreti konusunda henüz kesin bir bilgi olmasa bile, oyunun bu yıl içerisinde Android ve Ios cihazlar için çıkacağı biliniyor. Ancak oyun hakkında daha fazla ayrıntının da mart ayında yapılacak bir konferansta açığı çıkması bekleniyor.

Oyunun ilk resmi teaser’ını da hemen aşağıda izleyebilirsiniz.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.