Oyun Haberleri

Gabe Newell: Valve, Yeni Oyunlar ve Oyuncu Ekipmanlarına “Devasa Yatırımlar” Yapıyor

Görünen o ki Valve, giyilebilir oyuncu ekipmanları ve dijital oyun ara yüzlerine yaptıkları büyük yatırımlarla “Metaverse“ün öncülerinden olmayı planlıyor.

Newell, son birkaç aydır Yeni Zelanda’da yaşıyor ve bu ülkedeki sıkı önlemler nedeniyle COVID-19‘dan nispeten daha az etkilendi. Yerel bir Katolik lisesi olan Auckland‘daki Santa Maria Koleji‘nde halka açık bir konuşmada Newell, oyunun geleceğine ilişkin vizyonu ve şirketin bunu gerçekleştirmek için yatırım yaptığı teknolojiler hakkında konuştu.

Sahnede Newell, öğrencilerden birkaç soru aldı ve bunların bazıları Valve‘in AR, VR ve BCI gibi sürükleyici teknolojilere katılımına işaret etti. Newell için, AR ve VR nihai hedefler değil, aksine teknolojinin ne kadar sürükleyici ve etkileşimli olacağı açısından geçmişte birçok kez Matrix‘e benzettiği yaygın BCI‘nın geleceğine giden yolda ki gerekli adımlar olduğunu vurguladı.

“İlginç sorular var, örneğin: bunlar bir tür istikrarlı nihai hedefler mi yoksa geçiş noktaları mı? Kabul edilen orta vadede olmayan görüşüm, VR ve AR artık direk bilgisayar ara yüzlerine dahil olacak. Oyunlarda kontroller açısından, görsel işlemeyi anlamak açısından, yetkin tasarım açısından yapmanız gereken her şeyi yapay ara yüzlerde mümkün kılacak.”

Sürükleyici teknolojilerin mevcut gidişatından memnun olup olmadığıyla ilgili bir soruyu yanıtlayan Newell, HalfLife: Alyx ile şirketin VR üzerine şu anda neler yapabileceğini düşündüğünü göstermesine rağmen , daha fazlasının henüz gelmediğini söyledi.

Valve, Şubat 2021‘den bu yana bu sektör ve yeni projeleri hakkında bir güncelleme yayınlamadı ve başka bir AR veya VR projesi açıklamadı ancak tüketiciler VR teknolojileri içindeki etkin figürlerden olan Valve‘ın hâlâ sürükleyici oyunlara yatırım yapmaya devam ettiğini bilmek güzel. Valve’ın aklında ne tür oyunlar olduğunu görmeyi sabırsızlıkla bekliyoruz .

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  PlayStation Studios Markası Ortaya Çıktı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.