Oyun Haberleri

Firewatch’ın Geliştiricisi Campo Santo’yu Valve Kaptı!

Valve, büyük beğeni toplayan macera oyunu Firewatch‘un geliştiricisi Campo Santo‘yu satın aldı.

Haberi resmi blogundan duyuran San Francisco’daki Campo Santo Oyun Stüdyosu, halen geliştirmekte oldukları In the Valley of Gods projesinin devam edeceği konusunda oyun severlere garanti verirken, bu konuda Valve’daki yetenekli ve benzer düşüncede olan insanlardan da yararlanacaklarını açıkladı.

Uzun süren toplantılarda stüdyonun vizyon ve uzun vade hedeflerini Valve ile paylaştıklarını belirten Campo Santo yönetimi, bu görüşmelerin sonunda iki tarafın da birlikte çalışmanın getireceği potansiyeli gördüğünü belirtti. Campo Santo yönetimi, Valve bünyesine girmelerini, “Valve’da, yaptıkları işi hücrelerine kadar hisseden bir grup insan bulduk. (Bu sizi şaşırtabilir ama her gün olan birşey değil) Onlar da bizim içimizde deneyime sahip, değerli ve farklı bakış açıları olan bir grup buldu. Hızlı bir oyun oldu!” sözleriyle özetledi.

Uzun süredir dijital oyun platformu Steam‘e odaklanan Valve’ın Kurucusu Gabe Newell, geçtiğimiz ayki açıklamasında yeniden oyun yapma işine döneceklerini söylemişti. Campo Santo Stüdyosu ve In the Valley of God oyununu bünyelerine almaları ve birçok oyunun ilki olmasını planladıkları “Dota 2 temalı kart oyunu” Artifact projesi Valve’ın sözlerinin arkasında durduğunu gösteriyor.

İlginizi Çekebilir  Fallout 76'ya Evcil Hayvanlar Gelecek mi?

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu