Oyun Haberleri

Firewatch’ın Geliştiricisi Campo Santo’yu Valve Kaptı!

Valve, büyük beğeni toplayan macera oyunu Firewatch‘un geliştiricisi Campo Santo‘yu satın aldı.

Haberi resmi blogundan duyuran San Francisco’daki Campo Santo Oyun Stüdyosu, halen geliştirmekte oldukları In the Valley of Gods projesinin devam edeceği konusunda oyun severlere garanti verirken, bu konuda Valve’daki yetenekli ve benzer düşüncede olan insanlardan da yararlanacaklarını açıkladı.

Uzun süren toplantılarda stüdyonun vizyon ve uzun vade hedeflerini Valve ile paylaştıklarını belirten Campo Santo yönetimi, bu görüşmelerin sonunda iki tarafın da birlikte çalışmanın getireceği potansiyeli gördüğünü belirtti. Campo Santo yönetimi, Valve bünyesine girmelerini, “Valve’da, yaptıkları işi hücrelerine kadar hisseden bir grup insan bulduk. (Bu sizi şaşırtabilir ama her gün olan birşey değil) Onlar da bizim içimizde deneyime sahip, değerli ve farklı bakış açıları olan bir grup buldu. Hızlı bir oyun oldu!” sözleriyle özetledi.

Uzun süredir dijital oyun platformu Steam‘e odaklanan Valve’ın Kurucusu Gabe Newell, geçtiğimiz ayki açıklamasında yeniden oyun yapma işine döneceklerini söylemişti. Campo Santo Stüdyosu ve In the Valley of God oyununu bünyelerine almaları ve birçok oyunun ilki olmasını planladıkları “Dota 2 temalı kart oyunu” Artifact projesi Valve’ın sözlerinin arkasında durduğunu gösteriyor.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  World of Darkness MMO’dan Yeni Konsept Çizimler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.