Oyun Haberleri

Fallout: New Vegas İçin Hazırlanan Fan Yapımı The Frontier Ek Paketi Yayınlandı

Mod toplulukları tarafından üzerinde en fazla uğraşılan oyunlardan biri olan Fallout: New Vegas için Portland, Oregon’da geçen The Frontier ek paketi yayınlandı.

Fallout: New Vegas, 2010 yılında aramıza katıldığında Bethesda’nın bir önceki oyunda (Fallout 3) yapamadığını başaran Obsidian Entertainment, muazzam bir hikaye ve atmosferle karşımıza çıkmıştı. Fallout 1 ve Fallout 2’nin ruhunu başarıyla yansıtan, RPG ögeleriyle dolu ve “Bir şeyleri değiştirme” hissiyatını veren başarılı bir yapım olmuştu.

Halen daha en sevdiğim yapımlardan biri olan New Vegas’ı birkaç yıl önce tüm ek paketleri ve detaylarıyla incik cıncık ederek bitirmişken, yeni çıkan bir ek paketle acaba yeniden dönsem mi, diye kendime sordum.

The Frontier isimli yeni ek paket aslında bir süredir geliştirilme sürecinde. Nexus Mods üzerinden hazırlanan ek paket, Mojave Çölü boyutunda devasa bir harita, yeni fraksiyonlar, 60’tan fazla yan görev ve bir sürü yeni silah ile ekipmanla birlikte geliyor. Hikaye Portland, Oregon’da geçiyor ve New California Republic, Northern Legion ile Crusaders of Steel fraksiyonları arasındaki çekişmeyi konu ediniyor.

Bu ek paket sadece bir kaplama ya da çevre modellemesi sunmuyor. Binlerce satır diyalog seslendirilmiş. Ara sahneler için özel sinematikler hazırlanmış. Hepsinin yanında sürülebilir araçlar var. Tanıtım fragmanından gördüğümüz kadarıyla bir tank sürebiliyoruz.

Modu indirmek için Nexus Mods sitesine göz atabilirsiniz. Ayrıca nereden başlayacağınızı bilemiyorsanız özel olarak oluşturulmuş Steam sayfasına da göz atabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir  Türk Yapımı GHOUL Oyunundan Yeni Video

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu