Oyun Haberleri

Fallout 76, Online Hayatta Kalma Oyunu Olabilir Diye Duyduk

Dün duyurulan Fallout 76, yepyeni bir Fallout deneyimini bizlere sunmaya hazırlanıyor gibi duruyor. Son söylentiler ise gerçekten yepyeni bir Fallout ile karşılaşacağımızı gösterir nitelikte.

Dün yayınlanan videonun ardından yorumlarımızı ve olabilecekleri anlatmıştık. Video her ne kadar Fallout 4 motoru, assetleri ve grafikleri kullanılarak hazırlanmış olsa da oyunun bir Barınak inşa etme simülasyonu ya da Barınak hayatta tutma strateji oyunu şeklinde casual tarza yakın bir oyun olacağını düşünmüştük; ancak projenin içerisinde olan isimsiz 3 kişinin anlattıkları farklı bir oyun göreceğimizi söylüyor.

YouTube player

Kotaku’nun haberine göre, bu 3 arkadaşın anlattıklarına bakarsak Fallout 76, tek kişilik bir rol yapma oyunundan ziyade DayZ ve Rust tarzında, online hayatta kalma oyunu olacakmış.

Gizli Kaynaklar Neler Anlattı?

Bu gizli kaynakların anlattığına göre Bethesda, Fallout 4’ü multiplayer bir oyuna çevirme üzerine prototipler geliştirilmiş. Sonuçta Bethesda, Fallout 4’te kullandıkları motor ve grafik yapısı için çok uzun yıllar çalışmıştı. Bu gelişmiş motor ve grafikleri de sadece bir oyunda kullanmak pahalıya kaçardı. Fallout 4’ün çıkışından sonra online oyun yapılarının da değişmesiyle proje farklı yönlere doğru şekillenmeye başlamış.

Oyunda hikaye ve görevler olacakmış ve hatta Fallout 4’te tanıştığımız inşa etme mekanikleri de Fallout 76’da olacakmış. Kısaca barınağımızı kurup, silahlar yapıp hayatta kalmaya çalışacağız.

Farklı Stüdyolar Farklı Oyunlar

Skyrim ve Fallout 4 gibi kült yapımlar, Bethesda Game Studios’un Maryland’deki ofisinde geliştirilmişti fakat Fallout 76, Bethesda’nın yeni ofisi olan Austin’deki ofisinde geliştiriliyor. Austin’deki ofis, Bethesda satın almadan önce BattleCry Studios‘tu. BattleCry Studios, 32 oyuncunun aynı anda dövüşebileceği Free-to-Play bir dövüş oyunu olan BattleCry oyunu üzerine çalışıyordu. Hatta işin başında da Half-Life 2 ve Dishonored gibi başarılı işleriyle tanınan tasarımcı Viktor Antonov bulunuyordu. Oyunda barutun yasaklandığı ve klasik ok, kılıç gibi silahların kullanıldığı büyük bir savaş sonrası atmosferi yansıtan bir yapı olacaktı ancak oyun iptal edildi.

Mart ayında Bethesda’nın BattleCry Studios’u satın almasının ardından BattleCry oyunu da Fallout markası ile birleşip karşımıza Fallout 76 olarak çıkacak olabilir.

Sonuç

Üzerimizde, arkasında 76 yazan mavi bir tulum ile nükleer serpinti sonrası topraklara çıkıp sonrasında etrafta bulduğumuz eşyalarla silah yapıp diğer oyunculara saldıracağımız; korunmak için baraka inşa edebileceğimiz; şansımız yaver giderse birkaç Power Armor parçası bulabileceğimiz ve başkalarının bizi hemen bulup öldürmemesi için dua edeceğimiz bir Fallout oyunu görebiliriz. Sonuçta videoda sırtına tulumu geçirmiş, koluna da Pip-Boy’u takarak hazırlık yapan bir barınak sakini görüyoruz.

Bunlar söylentiler… hepsini 10 Haziran günü Bethesda’nın basın toplantısında göreceğiz.

Ayrıca oyun PC, Playstation 4 ve Xbox One için yayınlanacak. Satış fiyatı da 60$ olacak. 

Siz böyle bir oyunu oynamak ister misiniz? Beklediğiniz Fallout bu muydu? Aşağıya yorumlarınızı bekliyoruz.

Fallout hakkında daha fazla bilgi için sizi buraya alalım:

Fallout Nedir?

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  E-spor, Oyun ve Gençlik Festivali Chapter 8 İçin Geri Sayım Başladı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.