Oyun Haberleri

Fallout 3’ü Emekleyerek Oynamak

fallout-3-bebek-baby

Fallout 3 oyununa başlarken kısa bir süre de olsa bebek olarak etrafta geziniyorduk fakat tam o sırada babamız James gelip bizi kucağımıza alıyordu.

Oyunculardan biri oyunu bebek olarak oynadığımız bölümdeki bir hatadan yararlanarak çevreyi bebek olarak dolaşmayı başardı.

Bebek olarak elimize silah da alabiliyoruz hatta küçük bir mod ile Pip-Boy bile takabiliyoruz. Youtuber Bryan Pierre, bebek olarak odadan kaçıp karakter bile yarattı.

Önce S.P.E.C.I.A.L. özelliklerini dağıttı,

fallout-3-baby-special

Ardından da Skillerini seçti,

fallout-3-baby-skills

Küçük silahları seven, aynı zamanda bilimden anlayıp kilitler açabilen zeki, çevik ve ahlaklı bir bebeğimiz oldu.

Bebek olarak oynarken en büyük zorluklar hem yavaş yürüme -ya da emekleme- ve yüksek yerlere yetişememek. Oyun, yetişkin karaktere göre yapıldığı için yüksek yerlere yetişmek mümkün olmayabiliyor.

Bunun dışında ilginç olaylardan birisi de küçük görünen bir Mole Rat bile karakterimize kocaman görünüyor. Mole Rat böyleyken Super Mutantlar nasıl görünüyor, siz düşünün. Düşünemediyseniz söyleyelim, mutantların bacaklarının arasından geçip gidebiliyorsunuz. Gidebiliyorsunuz derken adımlarınız çok yavaş, o yüzden gidemiyorsunuz. Lafın gelişi…

fallout-3-baby-super-mutant

Etrafta dolaşmak da tabii ki daha zor çünkü düşmanlardan kaçarak uzaklaşamıyoruz. Hareketlerimiz yavaş olduğu için herkes bize kolayca yetişebiliyor, bu yüzden herkesle dövüşmek zorundasınız.

Küçük olmanın avantajları da yok değil. Çok ufak olduğunuz için düşmanlar sizi vurmakta zorlanıyorlar. Hedefi küçültmüş oluyoruz.

fallout-3-baby-armor

Bu arada şunu da hemen söyleyelim, Bethesda firması bir bebek karakter tasarlamamış. Küçük boyda bir karakter tasarlamışlar. Normalde bebek bölümünü oynarken dışarıdan göremediğimiz için bu durumu anlayamıyoruz ancak ilerleyen yerlerde üçüncü şahıs izleme moduna geçince karşımıza durumun komikliği çıkıyor.

fallout-3-baby-bebek-resim

Gerçekten komik ve farklı bir deneyim yaşama imkanınız var. Fallout 4 gelmeden Fallout 3’ü bir de böyle deneyin! Fallout hakkında daha fazla bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

İşte bu halde oynadığı oyunu kaydeden Bryan Pierre’in yaşadıkları:

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  Fallout ve Oregon Trail Birleşirse: Impact Winter

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.