Oyun Haberleri

Epic Games Store, Ücretsiz Oyun Kampanyası The Vault İle 61 Milyonluk Aylık Kullanıcıya Ulaştı

Battery ve Havas Media, “The Vault” kampanyasının yaratıcılık ve medya konularında Epic Games Store ile Havas Group‘un güçlerini birleştirdiğini duyurmuştu. İkilinin yürüttüğü kampanya sonucunda dijital oyun mağazasının aylık kullanıcı sayısı 61 milyonun üzerine çıktı.

Epic Games Store, 14 Mayıs‘tan 18 Haziran‘a kadar süren “The Vault” kampanyası ile oyunculara her hafta “ücretsiz gizli oyun” hediye etmişti. Bu kampanya sonucunda da birçok yeni kullanıcı edinen dijital oyun mağazası, eş zamanlı kullanıcı sayısını 13 milyona, aylık aktif kullanıcı sayısını 61 milyonun üzerine çıkardı.

Epic Games Store‘dan Steve Allison, “Epic Games Store‘u kurduğumuzdan beri haftalık Ücretsiz Oyunlar programımızda oyunculara sunmak üzere büyük etkinlikler oluşturmak istedik ve bu kez büyük oynamaya karar verdik. Ücretsiz dağıtmak üzere dünyadaki en büyük oyunlardan dördünün haklarını aldık. Küresel etkinlikler için bir ajans ortağına ihtiyaç duyduk. Battery’nin derin oyun deneyimi ve Havas Group‘un medya kapasitesi ile sonuçlar beklediğimizden daha iyi oldu. 2020‘de tarihi bir oranda büyüme kaydettik. Şu anda Epic Store Games, iş ortaklarının oyunlarının yüzde 88’ini satın alabilecek oyuncu kitlesine sahip” dedi.

İlginizi Çekebilir  GeziJAM - Oyunlarla Direniş!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu