Oyun Haberleri

The Elder Scrolls Online Fiyatları Belli Oldu

the-elder-scrolls-online-banner

The Elder Scrolls Online, birçok fantastik oyun severin heyecanla beklediği bir oyun. Skyrim oyunu ile The Elder Scrolls efsanesinde bir adım daha ilerleyen kahramanlar şimdi de The Elder Scrolls Online ile topraklarda dolaşmaya devam edecekler.

Geçtiğimiz günlerde oyunun 4 Nisan’da çıkacağını buradan duyurmuştuk. Şimdi de oyunun fiyatları belli oldu.

The Elder Scrolls Online, eğer bir değişiklik olmazsa 60$ satış fiyatı ile tüm platformlarda satışa çıkacak. Oyunun aylık abonelik ücreti ise 15$ olacak. Yani yıllık 225$ gibi bir ücrete mâl olacak. (Paketi aldığımızda 1 aylık abonelik çıkar diye düşünüyorum.)

the-elder-scrolls-online-resim4 Nisan’da PC’ye çıkacak olan oyun, Haziran 2014’te de PlayStation 4 ve Xbox One konsollarında yerini alacak. Geçen günlerde, oyunun toplamda 200 milyon dolara yapıldığı ile ilgili bir söylenti çıktı. Bethesda tarafından bir açıklama yapılmadı ancak pek çok uzman bu maliyetin doğru olduğu görüşünde.

Bunun dışında pek çok kişi bu oyunun başarılı olamayacağı görüşünde birleşiyor. Yine 200 milyon dolar gibi bir maliyet ile üretilen Star Wars: The Old Republic, Star Wars gibi çok büyük bir markayı arkasına alarak piyasaya çıkmasına rağmen beklenen başarıyı yakalayamamıştı. Burada da yıllık 200 doların üzerinde bir ödemenin pek çok oyuncu için çok yüksek olacağı ve oyuncuların bu oyunu oynamaktan çok kısa sürede vazgeçeceği öngörülüyor. Hatta Forbes dergisi editörlerinden Paul Tassi, işi bir adım öteye götürüp oyunun tam bir fiyasko olacağını bile söyleyebiliyor.

MMO sektörünün henüz ölmediğini ancak aylık ödeme mantığının artık işe yaramadığını belirten Paul Tassi, oyunun ödeme mantığında ciddi değişiklikler yapması gerektiğini ısrarla belirtiyor.

Oyunun hayranları mutlaka bu oyunu oynayacaktır, hatta bizler de heyecanla bekliyoruz ve muhtemelen oynayacağız ancak uzmanlar oyunun sonunun da Star Wars: The Old Republic gibi olacağı görüşünde.

Siz neler düşünüyorsunuz?

Bu İçeriğe Oy Verin

İlgili Makaleler

3 Yorum

  1. Bu oyunu ilk piyasaya bildirildiği andan beri bekliyorum. Zira single-player oyunlarını morrowindden beri birfiil oynuyorum(hala level dergisinin 15 yıl önce verdiği posterleri var). Fakat online olması bambaşka bir mesele. Tabiki ilk zamanlar büyük bir sükse yapacaktır fakat bu oyunu her ay para verip oynayacak insanlar bence bu oyunun yalnız hayranları olacaktır. Çünkü bu tür oynanışa sahip bir online oyun çok yapılmıyor o yüzden insanlar biraz yadırgayacak ve mutlaka World of Warcraft ile kıyaslayacaktır. Buda tabi oyun için çok büyük bir dezavantaj.

  2. fiyatının abuk pahalı olması, trade channellarda annelere küfürleri uzaklaştırır. zaten tes u sadece fanları oynarken diğer torrentçi kesim indirip yakıp yıka bütün loreları salça domates ede ede bitirdiğinden fiyatı yüksek yapmaları, içerideki topluluğun gerçekten oyuna para vermeye değecek fanlarının olacağını gösteriyor.

  3. Erdem çok doğru bir konuya değinmiş. TES serisi zaten en eskilerden bu yana hep esaslı oyunculuğa hitap etti. Bundan sonrada böyle olması gerektiğini savunmaya devam ediyor bence. Fiyat öyle Ohaley ! değil bence. Sadece Dolar kuru ülkemizde yüksek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.