Oyun Haberleri

E3’te Görmeyi Heyecanla Beklediğimiz Oyunlar

e3-oyun-fuari-banner

Bu yıl E3’ün karşımıza çıkaracakları çok etkileyici. Belki de her zamankinden daha çok beklediğimiz oyunları görme fırsatımız olacak. Yıllardır beklediğimiz üzerine tartışmalar başlattığımız oyunlar orada olacak. En çok beklediğimiz ve nabzımızı en çok yükselten beş oyunu sizlerle paylaşalım istedik.

Mirror’s Edge 2

YouTube player

2016’nın başlarında çıkması beklenen oyunun ilki çok büyük yankı yaratmasa da hatırı sayılır bir hayran kitlesi oluşturmayı başarmıştı. Bu hayran kitlesi de artık oyunu kanlı canlı şekilde görmek istiyor. Daha önce Electronic Arts kısa bir tanıtım videosuyla ağzımıza biraz bal çalmıştı fakat bu sefer daha detaylı şekilde oyunu görebileceğiz ve oynadığımızı hayal edebileceğiz.

Oyunun adı Mirror’s Edge: Catalyst olacak gibi duruyor. Çünkü EA hem bu isim hakkını hem de mirrorsedgecatalyst.com domain’ini aldı. Bakalım ilkiyle en iyi aksiyon oyunu ödülü için yarışan oyun bu sefer yarışmanın ötesine geçip kazanabilecek mi.

No Man’s Sky

YouTube player

No Man’s Sky belki E3’ün en beklenen oyunu değil ama konsol oyunlarında yeni bir çağ açacağı tartışılamaz. Keşfetmeyi sevenler ve bambaşka bir evrende bambaşka gezegenleri gezmeyi hayal eden oyuncular için bir dönüm noktası olacak. Kendi geminizi tasarlayabilecek ve gezegenleri keşfetmeye başlayacaksınız. Fakat bu keşfetme süresini bitirmeniz imkansız. “Open Universe” dediğimiz mantığın sınırları zorlanmış durumda. Şöyle ki oyundaki bütün gezegenleri keşfetmek gerçek zamanla 5 milyar yıl sürüyor. Sadece bu son cümleyi okumak bile insanın hayal gücünü zorluyor. Her gezegende farklı canlılar ve farklı bir yapı var. Eğer beklentilerimizi karşılarsa oyunun başında ölenlerin olması kaçınılmaz. Online olarak oynayabileceğinizi de eklemek lazım.

Mass Effect 4

YouTube player

Mass Effect çok büyük ve sadık bir hayran kitlesine sahip. Bu kitle artık sıradaki maceraya geçmek için sabırsızlanıyor,tırnaklarını yiyor otururken bacaklarını sallamadan duramıyor. Oyun geciktikçe hayranlarının sağlığını etkileyecek cinsten. Oyun hakkında henüz pek bilgi sahibi olmasak da serinin 3. oyunun sıkıntı veren sonunu telafi etmesi en büyük beklentimiz.

Doom

YouTube player

Bethesda firmasının 18 Mayıs’ta yayınladığı tanıtım videosundan beri heyecanla beklenen oyunlardan birisi de Doom. Doom 3 oyununun devamı olacağı açıklanan Doom oyununda yine Mars’ta bir askeri canlandırıp yine korkunç anlar yaşarken hayatta kalmaya çalışacak ve yılmadan savaşacağız. Oyunla ilgili pek bilgi verilmedi ancak E3 Fuarı’nda oyunu da detaylıca anlatacaklarını düşünüyoruz.

Star Wars Battlefront

YouTube player

Sadece bir Star Wars oyunu olması bile heyecanla beklenmesine yetiyor Battlefront’un. Geniş alanlarda kalabalık düşmanlarla sıradan askerler olarak savaşmayı seven biz Battlefront severler yerimizde duramıyoruz. Star Wars alemindeki tüm güzel savaşları “Ben orada olsaydım..” demek yerine yaşayabilmenin tadı çok başka. Oyun artık hikaye odaklı olmasa da online olarak yeteneklerinizi sınamanıza daha fazla olanak sağlayacak. Her biri 40 kişi barındırabilecek şekilde 12 haritadan oluşacak bir muhabere portföyü barındıracak oyun kesinlikle eski oyunculara aradıkları aksiyonu sunabilecek. Oyun 17 Kasım 2015’te raflara çıkacak.

Fallout 4

YouTube player

Fallout 4 çıktığı gün takımımız şampiyon olmuşçasına sokaklara dökülüp kutlama yapmamız çok yerinde olurdu. Fakat bunun yerine hepimiz “Installation Complete” yazısını görebilmek için evlerimizde olacağız. Yıllardır “Post Apocalyptic” dünyayı Fallout sayesinde sevdik. WoD oynarken hayatta kalmak için nasıl zorlandıysak, bilgisayar başında da Fallout oynarken zorlandık. Susadık, Nuka Cola içtik ağzımız yüzümüz radyasyondan uyuştu. Kendimize cesaret aşılayıp yollara koyulduk. Bu sefer de ilk defa bir Super Mutant’la karşılaşıp yerimizden sıçradık. Buradaki mutantlar yüzünde X-Men’deki mutant karşıtı eylemlere katılacak kadar düştük. Ama oynamayı bırakmadık azimle hayatta kaldık. Fallout hikayelerimizin sonu gelmez.

fallout-4-resim

Geçtiğimiz günlerde yayınlanan fragmanla çok heyecanlandık fakat fragman kafamızda çok fazla soru işareti bıraktı. Evet Boston’da geçeceğini biliyoruz fakat kim olacağımızdan bile haberimiz yok. Oyunda bu sefer büyük savaştan öncesini görebilme umudumuz var. Bu çok önemli ve bizi keyiflendiren bir ayrıntı. Bu kez Vault 111’deyiz. Burası hakkında daha önce ne bir şey duyduk ne de gördük. Çok fazla soru işareti ve çok az bilgiyle oyunu beklerken bizi en çok aydınlatacak kısım E3 olacak. Yine de burada bildiklerimizi anlattık.

Bekleyip detayları öğreneceğiz. Kim ne derse desin şu an bizi daha çok heyecanlandıran bir oyun yok.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  Life is Strange 2'nin Çıkış Tarihi Duyuruldu

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.