Oyun Haberleri

Oynamayan Kalmasın: Broken Roads Demo Yayınladı!

Bir süredir heyecanla takip ettiğimiz, Fallout benzeri bir izometrik RPG deneyimi sunmayı hedefleyen Broken Roads nihayet demosunu yayınladı. Demonun ilk yarım saati bile muhteşem duruyor.

Tamamını oynayınca bir demo incelemesi yazacak kadar heyecanlı mıyımdır sizce oyun için? Öyleyim! O yüzden bu yazıda sizi sadece demodan haberdar edip onu oynamanız için heveslendirmeye çalışacağım.

Öncelikle Broken Roads’un yazar kadrosunda Planescape: Torment ve Fallout 2‘nin yazar kadrosundan Colin McComb‘un olduğunu hatırlatayım. Dolayısıyla Fallout benzeri bir oyun derken ciddiyiz. Yazar kadrosundaki bir diğer isim de Torment: Tides of Numenera‘nın yazarlarından Leanne C. Taylor-Giles. Taylor-Giles da hikayeye katkı sağlarken aynı zamanda onun yeterince Avustralyalı olmasını sağlıyor. Zira Broken Roads, bize otantik bir Avustralya deneyimi sunmayı da vadediyor. Hatta oyundaki bazı mekan ve yapıları direkt gerçek hayattan tanımamız mümkün olacakmış. Ekip oyunu geliştirmeye başlamadan önce Avustralya’yı dolaşarak bir yığın fotoğraf çekmiş ve yerel halkla bolca sohbet etmiş. Zaten demo açılır açılmaz da karşımıza Avustralya’nın görmüş geçirmiş yerlilerine (elders) bu oyuna verdikleri katkıdan dolayı bir teşekkür mesajı çıkıyor.

Ardından oyun bize dört orijin seçeneği gösteriyor. Demoda yalnızca birini oynama şansımız var. Yine de hepsini okuyabiliyoruz:

Hemen ardından o çok merak ettiğimiz ahlak pusulası karşımıza çıkıyor. Hızlı bir testle oynayacağımız karakterin hayata bakış tarzına karar veriyoruz. Altı soruda bakış açılarının ne anlama geldiğini örnekler üzerinden kavrayabiliyoruz. Ayrıca karakterimize bir kişilik de kazandırmış oluyoruz:

Son olarak da karakter kağıdımıza puanlarımızı dağıtıyoruz. Üç yetenek şimdilik gizli kalmış. Fakat gizli kalmayanlar arasından Drunken Master hayli eğlenceli duruyor. Zira bize içip içip etrafa sataşan adam olma şansı tanıyor.

Bunu da hallettikten sonra nihayet oyuna başlayabiliyoruz. Grafiklerinin güzelliği ve mekanın detayları ile ilk bakışta etkilendim şahsen oyundan. Zaten etkilenmeye meyilliydim ama bu kadar hevesliyken hayal kırıklığı yaşama ihtimalim de yüksekti, kabul edin. Yaşamadım işte. Beklentilerimi ilk yarım saatte karşıladılar.

Bence Steam üzerinden yayınladıkları bu demoya bir göz atma şansını kaçırmayın.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.