Oyun Haberleri

Dünyanın En Büyük Oyun Koleksiyonu Rekor Fiyata Satıldı!

oyun-koleksiyonu

Dünyanın en büyük oyun koleksiyonuna sahip olan ve bu konuda Guinness Dünya Rekoru’nu elinde bulunduran koleksiyoner Michael Thommason, koleksiyonunu sattı.

11 Haziran tarihinde tüm koleksiyonunu açık arttırma ile satışa çıkaran Thommason, 1 dolar açık arttırmadan başlattığı satışta rekor bir para elde etti.

Toplamda 11.000’den fazla oyuna sahip olan koleksiyoner, elindeki tüm oyunları 750.250 (Yedi yüz elli bin iki yüz elli) dolara sattı.

oyun-koleksiyonu-resimAçık arttırmanın son gününde elliden fazla teklif geldi. Bu elliden fazla teklif ile fiyat 500.000 dolardan 750.000 dolara çıkmış oldu. Verilen tekliflerin geçmişini buradan inceleyebilirsiniz.

Verilen teklife ve oyunlara baktığımızda, bir oyuna verilen paranın 68$’a geldiğini görüyoruz. Günümüzde yeni nesil konsollar için çıkan oyunlar ortalama bu fiyattan satışa çıkıyor. Böyle düşününce pahalı gibi görünse de toplu bir koleksiyona sahip olmak tabii ki normalden daha maliyetli olur.

Michael Thommason’un koleksiyonunda neler varmış özetle bir bakmak gerekirse;

Bu sistemler için Amerika’da çıkan tüm oyunlar: 3DO, Action Max, AGP X-System, Atari 5200, Atari 7800, Atari Jaguar, Atari Jaguar CD, Atari Lynx, Buzztime, Captain Power, Game Boy Advance e-Reader, Neo-Geo Pocket Color, Nintendo Virtual Boy, NUON, Sega CD, Sega Saturn, Sega Dreamcast, Tapwave Zodiac, Tiger Game.Com, Turbo-Grafx-16 CD and Turbo-Grafx-16 Super CD.

Bu sistemler için Amerika’da çıkan neredeyse tüm oyunlar: Bally Videocade, CougarBoy, Fairchild VES Channel F, Game Wave, Gizmondo, Halcyon Interactive, LaserActive, Magnavox Odyssey2, NEC PC-FX, N*Gage, Sega 32-X, SuperVision, Vectrex and XaviX.

Bu sistemler için çeşitli oyunlar: Amiga CD-32, Amstrad CPC, APF MP1000, Arcadia 2001, Atari 2600, Atari XE/XL, Bandai / Apple Pippin, Bandai Playdia, BBC Micro, Casio Loopy, Colecovision, Commodore 64, Commodore 64/128, Commodore Vic-20, Dragon 32, DVD Interactive, Epoch Cassette Vision, Epoch Super Cassette Vision, FM Towns, FM Towns Marty, Hyperscan, LaserDisc Interactive, Leap Frog Leapster, Leap Frog Didj, Mattel Intellivision, Mattel Aquarius, Microsoft X-Box, Microsoft X-Box 360, Microvision, MSX, NEC TurboGrafx-16, Neo-Geo AES, Neo-Geo CD, Nintendo Entertainment System (NES), Nintendo Family Computer Disk System, Nintendo GameBoy, Nintendo GameBoy Color, Nintendo GameBoy Advance, Super Nintendo, Nintendo 64, Nintendo 64 DD, Nintendo GameCube, Nintendo DS, Nintendo 3DS, Nintendo Wii, Philips CD-I, Radio Shack TRS-80, RCA Studio II, Sega SG-1000, Sega Master System, Sega Game Gear, Sega Genesis, Sega 32x CD, Sega Pico, Sinclair ZX Spectrum, Sony Playstation, Sony Playstation 2, Sony Playstation 3, Sony PSP, Sony Vita, TI-99/4a, Tiger R-Zone, Timex Sinclair, Tomy Tutor ,V.Flash, V.Smile, Wonderswan and Wonderswan Color.

Koleksiyonun 360 derecelik görsellerine buradan, buradan, buradan ve buradan ulaşabilirsiniz.

Alana da, satana da, oynayacak olana da hayırlı olsun. Oyunların tam listesi de burada mevcut. Ayrıca Guinness incelemesi sırasında çekilen fotoğraflara da buradan ulaşabilirsiniz.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  Star Wars Jedi: Fallen Order'ın Oynanış Demosu E3'te Yayınlandı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.