Oyun Haberleri

Dungeons and Dragons’ın Şirketinden Yeni Bir Bilimkurgu Video Oyunu Duyuruldu

Dungeons and Dragons ve Magic the Gathering oyunlarının sahibi Wizard of the Coast, Archetype Entertainment adında yeni bir video oyunu stüdyosu kurduğunu duyurdu. Üstelik firma, ilk oyununun erken yapım aşamasında olduğunu da konsept görselleriyle açıkladı.

Yeni kurulan oyun stüdyosu kesinlikle hafife alınacak gibi değil. Stüdyonun başında eski BioWare geliştiricileri James Ohlen ve Chad Robertson bulunuyor. Ohlen, Stüdyo Başkanı olarak görev alacakken Robertson da Genel Müdür görevini üstlenecek. Ohlen, BioWare’de çalıştığı sürede hepimizin çok iyi bildiği Dungeons and Dragons oyunları olan Baldur’s Gate, Baldur’s Gate 2 ve Neverwinter Nights‘ın oyunlarının yapımında görev almıştı. Bunların dışında dünya çapında oldukça çok oynanan Dragon Age: Origins, Mass Effect ve Knights of the Old Republic oyunlarının da yapımında bulundu.

james ohlen ile ilgili görsel sonucu"
James Ohlen

Yeni oyun projesinin, hikaye bazlı ilerleyen ve yapılan her seçimin oyunu ve hikayenin gidişatını etkilediği yepyeni bir bilimkurgu evreninde geçeceği söylendi. Oyunun multi-platform olarak yayınlanacağı da belirtildi. Ayrıca oyunun D&D ve Magic the Gathering’le hiçbir bağlantısı olmayacak.

İlginizi Çekebilir  Dark Raid - Türk Yapımı Bilimkurgu Oyunu Geliyor!

Şimdilik oyunla ilgili detaylar bunlar. Yeni detaylar geldikçe paylaşmaya devam edeceğiz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu