Oyun Haberleri

Don’t Starve Together, 10. Yılında Rekor Kırdı

Don’t Starve Together, 10 yaşına girişini kutlamak için yeni bir güncelleme yayınladı. Bu güncelleme için oyuna dönen oyuncular sayesinde oyun kendi rekorunu kırdı. Bu arada oyunun fiyatı şu an 2,40 TL.

Don’t Starve Together çıkalı 10 yıl olmuş. Hey gidi… Klei Entertainment oyunu hiç terk etmedi. Düzenli olarak yeni güncellemeler ve içerikler getirmeye devam ettiler. Hepimiz Don’t Starve’ı bir ara oynadık. Fakat öyle hep birlikte oynadığımız bir dönem olmamıştı.

İşte oyun 10. yıl güncellemesini getirince “hey gidi!” diyen oyuncular oyuna geri döndüler. Oyuna girince pasta (sandık) ödülü olduğunu duyan da geldi. E, iyi bir indirimin değerini bilen yeni oyuncular da Don’t Starve Together çılgınlığına katılmak istemiş olabilir. Zira oyun şu anda %90 indirimli fiyatıyla satışta. Sonuç olarak Steam’de aynı anda oyunu oynayan oyuncu sayısı 29 Nisan’da 96.046 ile rekor seviyeye çıktı. Tabii ki bu sayı diğer çoklu oyunculu oyunlara göre çok düşük. Hatta Cyberpunk 2077 gibi tek oyunculu oyunlara göre de çok düşük. Fakat Don’t Starve Together’ın bundan önceki rekoru 68.418 oyuncu idi. Yani kendi rekorunu 10. yaşında kırmış oldu.

Bu güncelleme ile aslında oyuna çok fazla bir yenilik gelmedi. Yani şu yukarıdaki pasta sandık dışında, yeni iki içerik ve eşyalar getirdiler. Fakat bu zaten her zaman yaptıkları güncellemeler gibi bir şeydi. O yüzden 10. yıl güncellemesinin insanları ayrı bir duygusallaştırdığını varsayalım biz.

Bu arada oyunu geliştiren ekip bu rekor haberi gelmeden önce ekipçe imzaladıkları bir posteri de hayranlarıyla paylaştı:

Son olarak oyunu fiyatı Türk Lirası olarak 2,40 TL‘ye denk geliyor. Almadıysanız bu fiyattan kaçırmamanız gerekiyor. Artık kelimenin tam anlamıyla sudan ucuz.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.