AYBABTUOyun Haberleri

Diablo 2, Bu Yıl Yenilenmiş Haliyle Oyuncularla Buluşabilir

Diablo 2, Diablo 2 Resurrected adı ile yıllar sonra yenilenmiş haliyle karşısına çıkabilir.

Son dönemdeki klasiklerin yeniden yapımı kervanına Diablo 2 de dahil olacak gibi gözüküyor. StarCraft: Remastered duyurulduğundan bu yana Blizzard hayranlarının bir diğer merak ettiği oyun da Diablo 2 olmuştu. Orijinal oyunun proje ve tasarım lideri David Brevik ise bunun zorlu olabileceğini ifade etmişti.

Blizzard’dan Diablo 4 ve Diablo 2 Remastered Sinyali

Son iddialar ise Activision’un Vicarious Visions adlı bir alt şirketinin Diablo 2 Resurrected adıyla oyunu bu yılın dördüncü çeyreğinde piyasaya sürmek üzere çalıştığı yönünde.

Vicarious Visions daha önce de PC için Destiny 2 ve Crash Bandicoot N. Sane Trilogy yeniden yapımları üzerine çalışmıştı. Şirketin bu projelerde yer alması Diablo 2 yeniden yapımı için de şimdiden ümit veriyor. Tabii ki henüz Blizzard cephesinden konuyla ilgili herhangi bir resmi açıklama olmadığını da belirtmek gerek.

Diğer taraftan Warcraft 3 Reforged çıkışında Matecritic platformunda en düşük kullanıcı puanını almıştı. Şimdi ise The Division 2 Warlords of New York genişleme paketi sayesinde ikinci en düşük sırada. Umarız ki Diablo 2 Resurrected da benzer bir kaderi yaşamaz.

Kaynak: CBR, Technopat

İlginizi Çekebilir  Starcraft 2 Jim Raynor Action Figure

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu