Oyun Haberleri

Darkest Dungeon II Erken Erişime 26 Ekim’de Açılacak

Lovecraftian yaratıklarla dolu zindanların hazineleri peşindeki maceracıları oynamaya doyamayanlar için Darkest Dungeon II geliyor. Ancak oyuna erkenden erişmek yalnızca Epic Games üzerinden mümkün olacak.

Oyun erken erişimdeyken Epic Exclusive olarak geçiyor. Fakat yayınlandıktan sonra da Epic Exclusive olup olmayacağını henüz bilmiyoruz. Oyunun ne zaman yayınlanacağını da geliştirici firma Red Hook Studios öngöremediğini söylüyor. Kesin tarih için erken erişimin geri dönüşlerini beklememiz gerekecek.

YouTube player

Darkest Dungeon II

Bu deliliğin ve karanlığın bir sonu gelmeyecek mi?

İlgili Makaleler

İkinci oyunun teaser fragmanında ilk oyundaki karakterlerimizi yeniden görüyoruz. Karakterleri hatırlamak ve geçmişlerini öğrenmek için Red Hook’un yayınladığı 1 sayfalık çizgi romanları buradan okuyabilirsiniz. Sizin favori karakteriniz hangisiydi?

Oyun Epic Games ile anlaşmalı gelmesine karşın Unreal Engine yerine Unity ile hazırlanıyor. Bu da oyunun erken erişim aşamasından sonra Steam’e de gelebileceği yönünde bize umut veriyor. Unity ile bir önceki oyunun 2 boyutlu çizimleri stilini kaybetmeden 3 boyutlu figürlere dönüşecek. Yani bizi bu kez 3D bir oyun bekliyor.

Darkest Dungeon ekibi ilk oyunun erken erişim macerasında oyuncuların oyunu test etmeleri ve geri dönüş yapmalarının oyuna çok katkı sağladığını söylemişti. Ancak Steam forumlarıyla çok fazla vakit kaybetmiş olmaktan da yakındıklarını itiraf etmişlerdi. Bu kez erken erişim, oyuncudan ziyade geliştiricilere odaklanan bir platformda, Epic Games’te geliyor.

İlk oyun 10 kişilik bir ekibin elinden çıkmasına karşın her açıdan tatmin edici bir oyun olmayı başarmıştı. H.P. Lovecraft hikayeleri sevenlerin hoşuna gidecek hikayesi ve yaratıkları muhteşem görsellerle sunulmuştu. Oyunun zorlayıcılığı ve karakterlerimizin patır patır dökülüyor oluşu (gerek delilik, gerek hastalık, gerekse zindanların tehlikeleri sebebiyle) oyunun adının hakkını veriyordu. Darkest Dungeon, oyuncuların içini de zindanları kadar karartmayı başarabiliyordu. Fakat oyunun en etkileyici yanlarından biri de şüphesiz ki karizmatik anlatıcı dış sesti. Ve evet, Wayne June etkileyici sesiyle ikinci oyunda da bize eşlik edecek!

Akıl sağlığınız Darkest Dungeon II ile böyle bir yolculuğa tekrar çıkmayı kaldıracak mı? Merak etmeyin, bu seferkinin umut dolu bir yolculuk olacağı söyleniyor.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  Perili Şatolar, Kurt Adamlar ve Doğaüstü Olaylar: Fortnite 6. Sezon Başladı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.