Oyun Haberleri

Cyberpunk 2077’nin PlayStation Store’a Ne Zaman Döneceği Halen Belirsiz

CD Projekt RED Başkanı ve ortak CEOsu Adam Kicinski, Cyberpunk 2077’nin PlayStation Store online mağazasına ne zaman geri alınacağına dair belirsizliklerin olduğunu açıkladı.

10 Aralık 2020 tarihinde piyasaya sürülen ve çıktığı ilk günden bu yana CD Projekt RED‘i kötü duruma düşüren Cyberpunk 2077 cephesinde sular durulmuyor. CD Projekt RED, oyunun yetişmediğini ve hatalı bir çıkış yaptığını zaten kabul etmiş ve oyunculardan özür dilemişti. Hisseleri değer kaybeden ve oyuncuların gözünde de güven oyunu düşüren CD Projekt RED, halen Cyberpunk 2077’nin düzeltilmesi için çalışmalarına devam ediyor.

Oyunun hatalı olduğunu kabul eden CD Projekt RED, iadeleri de kabul edeceğini açıklamıştı. Durum Steam ve Xbox tarafından anlaşmalı olarak kabul edilse de PSN tarafında işler biraz karışmıştı. PlayStation firması, iadeleri kabul etmemiş hatta oyunun online mağazası PSN‘den kaldırılmasına karar vermişti. Tabii bu ilginç durum CD Projekt RED’in pek işine yaramamıştı.

İlgili Makaleler

Bir süre önce hisse ortaklarıyla yapılan toplantıda, oyunun daha stabil bir hale gelmesi adına çalışmaların sürdürüldüğü ve kısa bir süre sonra PSN’de de tekrar satışa çıkacağı söylenmişti ki, bu durum suya düşmüş gibi. Firmanın başkanı ve ortak CEOsu, Adam Kicinski, PlayStation Store konusunun halen havada olduğunu açıkladı.

Ne yazık ki bu konuda yeni bir gelişme bulunmuyor. Sürekli olarak görüşmeler sağlanıyor ve her yeni yamayla birlikte oyun, görünür biçimde düzeliyor. Fakat son ve nihai karar Sony tarafında. Onlardan oyunu geri getirmelerine ilişkin bir açıklama bekliyoruz. Bunun dışında size daha fazlasını söyleyemem.

Oyuna kutulu olarak sahip olan ya da hali hazırda konsoluna online mağazadan satın alıp indirmiş olan PlayStation oyuncuları, Cyberpunk 2077’yi oynayabiliyorlar (Oynuyorlar mı gerçekten?). Öte yandan Cyberpunk 2077’yi satın almak isterseniz PSN üzerinde herhangi bir sayfası bulunmuyor. Bu durumun ne zaman düzeleceği de Adam Kİcinski’nin açıklamasında olduğu gibi halen belirsiz.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  Valve, SteamOS'u Duyurdu!

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.