Oyun Haberleri

City of Steam Türkiye Lansmanı Yapıldı

city-of-steam-banner-2

Uzun zamandır sizlere anlattığımız, oyun tarihine yenilikçi oyun sistemi ve farklı tarzı ile damgasını vuracak olan steampunk türündeki fantastik-bilimkurgu türündeki City of Steam oyununun lansmanı yapıldı.

İstanbul Beyoğlu’ndaki The Hall’da düzenlenen City of Steam lansmanında oyun camiası ve oyun yapımcıları biraraya geldiler.

city-of-steam-lansmanKonukları, DAO Games Türkiye Müdürü olarak görev yapan MinSoo Kim karşıladı ve gecenin açılışını yaptı. Sonrasında City of Steam’in yayıncı firması DAO Games’in CEO’su ve kurucusu Peter Kwisthout, lansmanın kısa açılış konuşmasını yaptıktan sonra sahneyi oyunun yapımcı firması Mechanist Games’in CEO’su David James Lindsay’e bıraktı. David, aynı zamanda City of Steam’in FRP sisteminin de yaratıcısı ve yazarı. Gecede Sensee Karaata, Destan Sarıoğlu, Mehmet Korman gibi isimler de yaptıkları steampunk cosplayleri ile renk kattılar.

Sizlere daha önce de bahsettiğimiz gibi oyun, oldukça geniş bir tarihçeye, geçmişe ve detaylı bir sisteme sahip. David de bu sistemi bir masaüstü FRP oyun sistemi olarak da tasarlamış. Bu nedenle City of Steam de çok detaylı bir sistem ve geniş bir tarihçeye sahip.

City of Steam’in bir farkı da, oyun dünyada ilk kez Türkiye’de yayınlanıyor. Yani kısacası bugünkü lansman, bir dünya lansmanı niteliği de taşıyor.

city-of-steam-sunumOyunun yapımcısı David, oyunun geleceği hakkında şu sözleri söyledi;

“Oyunun geleceği ve gelişimi tamamen oyuncuların ellerinde. Biz, sistemi tamamen kişiselleştirilebilir ve özelleştirilebilir bir şekilde tasarladık. Bu nedenle yapacağınız malzemeler, gerçekleştireceğiniz etkinlikler, savaşlar ve yenilikler, oyunun geleceğini de değiştirecek. Ayrıca her geçen süre zarfında yeni bölgeler ile harita da genişleyecek ve savaş da farklı bölgelere taşınacak. Bununla birlikte, oyuncuların karakterleri de tamamen kendilerine özgü olacak. Giyecekleri ve tasarlayacakları özel eşyalar ile karakterleri de tamamen farklı bir görünüme kavuşabilecek. Biz de Türk oyuncuların istekleri doğrultusunda oyunu geliştirmeye devam edeceğiz. Türkiye bizim için önemli bir alan, biz de Türk oyunculara önem veriyoruz. Bu nedenle oyunu tüm dünyada ilk kez Türkiye’de açıyoruz.”

Herkes, 1 Mart günü başlayacak Açık Beta’da yepyeni karakterler ile oyuna başlayacak. Açık Beta sürecinde yaratılan karakterler silinmeyecek ve oyun tamamen açıldığında da bu karakterler ve özellikleri korunacak. Kapalı Beta’da yer alan kişiler de muhteşem hediyelere sahip olarak oyuna başlayabilecekler.

Bizler de FRPNET olarak City of Steam için güzel işler yapacağız. Oyunu oynamaya ve bizi izlemeye devam edin! :)

Bu İçeriğe Oy Verin

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.