Oyun Haberleri

CD Projekt RED, The Molasses Flood Stüdyosunu Bünyesine Kattı

CD Projekt Red eski Bioshock ve Halo geliştiricilerinin kurduğu The Molasses Flood stüdyosunu bünyesine kattı. İki stüdyonun ekibi ayrı çalışmaya devam edecek. Ancak CDPR’ın evrenlerinden biri için oyun çıkaracaklar.

İki stüdyonun çalışanları birbirinden bağımsız iki grup olarak çalışmaya devam edecek. Yani ekipleri birleştirerek tek bir grup olarak çalışmayacaklar. Fakat The Molasses Flood da CDPR’ın evrenlerinden birinde geçecek yepyeni bir oyun çıkarmak için hazırlandığını söylüyor. Bu oyun firmanın alışkın olduğu türlerden mi gelecek? Yoksa ekipteki üyeler RPG – FPS türünde mi oyun çıkaracaklar? Kim hangi oyunu yapacak? Sorulardan hiçbirinin cevabını bilmiyoruz.

The Molasses Flood 2014’te Irrational Games stüdyosu dağıldıktan sonra bir araya gelmişti. Önceden Bioshock, Guitar Hero ve Halo gibi oyunlarda çalışmış deneyimli geliştiricilere sahiplerdi. Post apokaliptik bir dünyayı salla keşfe çıktığımız The Flame in Flood en ünlü oyunlarıydı. Bağımsız oyun firması bir base-building oyunu Drake Hollow’a imza atmıştı. Ne yazık ki geliştirdikleri oyunlar yalnızca bunlardı.

The Molasses Flood CDPR altında kendi isimlerini taşıyarak yol almaya devam edecek. Hatta şu anda yeni eleman alımları yaparak kendi ekiplerini genişletiyorlar. Belli ki ilk projeleri onların sahip olduğundan daha çok iş gücü gerektirecek. Firma kendi stiline ve vizyonuna uygun oyunlar yapmaya devam edeceklerini ve CDPR’ın onları bu yolda destekleyeceğini söylüyor.

Biz daima oyuna kalbini adayan ekiplerle çalışmak için fırsat kolluyor olacağız. The Molasses Flood oyun geliştirme konusundaki tutkumuzu bizimle paylaşıyor. Deneyimliler. Kalite odaklı çalışıyorlar. Ayrıca harika bir teknolojik iç görüleri de var. Grubumuza yetenek ve azim katacaklarına eminim.

Adam Kicinski – CDPR CEO’su.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  The Mandate - Bilimkurgu Oyunu

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.