Oyun Haberleri

Call of Cthulhu’nun Çıkış Tarihi Açıklandı

Chaosium’un klasik kağıt ve kalem RPG’sinden esinlenen video oyunu Call of Cthulhu’da çılgınlık bu sonbaharın ortasında hatta tam da Cadılar Bayramı arifesinde yayılmaya başlıyor. Kapıları kilitleyin, ışıkları kapatın, ürpertici gizemleri ortaya çıkarma zamanı…

Call of Cthulhu’nun geliştiricisi Cyanide, oyunun çıkış tarihini sonbahar 2018 olarak duyurmuştu ancak Steam, oyunun sayfasındaki tarihi 30 Ekim olarak güncelledi. Yayıncı Focus Home Interactive de, bilgilendirme mailinde, 30 Ekim’in PC’nin yanı sıra  PS4 ve Xbox One versiyonları için de çıkış tarihi olduğunu duyurdu.

Call of Cthulhu, ilk kez 2014 yılında duyuruldu. Sherlock Holmes serisinin geliştiricisi Frogwares tarafından geliştirilen oyun daha sonra yeni geliştirici Cyanide ile yeniden yapıldı. 1924 yılında geçen bir dedektiflik macerasını konu alan oyunda, Darkwater Adası’na özel bir göreve gönderilen Edward Pierce, Hawkins Ailesi‘ndeki ölümleri araştırmaya başlar. Lovecraft evreninde geçen gizemli macerada işler hiç de dışarıdan göründüğü gibi değildir.

Call of Cthulhu, 30 Ekim’den itibaren PC, PS4 ve Xbox One’da erişime açılacak. Sabırsızlananlar el kaldırsın!

İlginizi Çekebilir  Unutulmaz Strateji Oyunlarının Unutulmaz Üniteleri

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu