Oyun Haberleri

Büyü Odaklı FPS Oyunu Immortals of Aveum Çıktı

Aksiyon ile büyüyü bir arada sunan yeni FPS macerası Immortals of Aveum, tüm platformlar için piyasadaki yerini aldı.

Immortals of Aveum

Electronic Arts (EA) tarafından yayınlanan ve Ascendant Studios‘un geliştirdiği Immortals of Aveum, orijinal bir dünyaya ve sürükleyici bir senaryoya sahip. Derin hikayesi, büyülü atmosferi ve hız kesmeyen aksiyon dolu oynanışı dikkat çeken oyun Unreal 5.1 teknolojisi kullanılarak geliştirildi.

Immortals of Aveum, kendisinin büyü gücüne sahip bir ‘Öngörülemeyen’ olduğunu keşfeden ve kendisini Everwar savaşının ortasında bulan Jak’ın (Darren Barnet) hikayesini anlatıyor.

Güçlü General Kirkan’ın (Gina Torres) ve Ölümsüzler adı verilen elit bir savaş büyücüleri tarikatının vesayeti altında göreve alınan Jak, büyünün üç renginde (mavi, yeşil ve kırmızı) ustalaşmak zorunda kalıyor. Everwar savaşı taraflarının her ikisinde de güçlü sihir kullanıcıları ve asker lejyonları varken, Everwar’ın gidişatını değiştirmek ve Rasharn’ın güçlü savaş komutanı Sandrakk ile yardımcısı The Hand’i yenmek için Jak ve Ölümsüzler, Aveum’un problemli geçmişinin gizemlerini ortaya çıkarmak zorundalar.

YouTube player

Ascendant Studios CEO’su ve Oyun Direktörü Bret Robbins, “Ascendant Studios’u, kendinizi güçlü bir savaş büyücüsü gibi hissetmenizi sağlayacak bir FPS oyunu yaratma amacıyla kurduk. Sıfırdan, dünya klasmanında bir ekip oluşturduk, Unreal Engine 5 öğrendik, harika bir savaş sistemi ve hikaye yarattık. Üstelik tüm bunları Covid 19 pandemisi sürerken başardık.” dedi.

Immortals of Aveum, oyuncuları refleksleri test eden, aksiyon dolu bir oynanışa sürüklüyor; öğrenmesi kolay ve ustalaşması oyuncuyu tatmin eden hızlı, akıcı dövüşlerde oyuncular becerilerini test ediyorlar. Rasharnian güçlerinden oluşan dev lejyonlar, 25’ten fazla farklı büyüye komuta eden, bunları kombolarla şekillendiren ve karşı saldırıları kullanmayı öğrenen oyunculara karşı savaşmayı bekliyorlar. 80’den fazla benzersiz yeteneğe ev sahipliği yapan ve derin bir ilerleme sistemine sahip olan Immortals of Aveum’da karakter oluşturmanın sayısız yolu ve düşmanları yenmenin birbirinden farklı ve eğlenceli birçok yöntemi bulunuyor. Oyuncular, farklı oyun tarzlarını denedikleri için ödüllendirilecek ve büyünün hem saldırının hem de savunmanın merkezinde yer aldığı olağanüstü, hızlı tempolu bir deneyim yaşayabilecekler.

Savaşın ötesinde Aveum dünyası, zengin hikaye anlatımıyla, bulmacalar ve eşsiz mekanlarla benzersiz bir fantastik evren sunuyor. Lucium‘un yemyeşil ormanlarından Kalthus‘un karlı zirvelerine ve Calderas‘ın lav mağaralarına kadar çeşit çeşit düşman, yan görevler, boss savaşları ve daha fazlasıyla dolu bir düzineden fazla dünya keşfedilmeyi bekliyor. General Kirkan rolünde Gina Torres, Jak rolünde Darren Barnett, Devyn rolünde Antonio Aakeel ve Zendara rolünde Lily Cowles yer alıyor.

EA Partners Genel Müdürü Jeff Gamon, “Ascendant Studios, Immortals of Aveum ile FPS geleneklerini bir kenara bıraktı. EA Originals 2016’daki kuruluşundan itibaren, yeni oyun yolları geliştiren, farklı konseptler denemekten korkmayan ve oyuncular için yüksek kaliteli, heyecan verici oyunlar yaratma misyonunu üstlenen stüdyoları destekledi. EA olarak hepimiz, Ascendant’ın yetenekli ekibinin hazırladığı bu yeni, zorlu ve aksiyon dolu oyunda, oyuncuların tanıdık silahları bir kenara bırakıp bir mührü silah olarak kullanarak savaş büyüleriyle düşmanlarını alt etmelerini izlemekten mutluluk duyuyoruz!” açıklamasını yaptı.

Immortals of Aveum; 22 Ağustos’ta PlayStation 5, Xbox Series X|S ve PC’de EA uygulaması, Steam ve Epic Games aracılığıyla satışa sunuldu. Oyunun Deluxe sürümünü satın alan oyuncular özel bir Sigil, üç adet yüzük, iki bilezik ve üç tane de toteme sahip olabiliyorlar.

Standart Sürüm

PlayStation 5 ve Xbox Series X|S: 1.400 TL (EA Play ile %10 indirimli: 1.260 TL)

Steam, EA uygulaması: 999 TL (EA Play ile %10 indirimli: 899 TL)

Epic Games: 999 TL

Deluxe Sürüm

PlayStation 5 ve Xbox Series X|S: 1.600 TL (EA Play ile %10 indirimli: 1.440 TL)

Steam, EA uygulaması: 1.199 TL (EA Play ile %10 indirimli: 1079 TL)

Epic Games: 1.199 TL

Bu İçeriğe Oy Verin

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.