Oyun Haberleri

Brandon Sanderson’ın Fantastik Serisi The Stormlight Archive, Masaüstü FRP’ye Uyarlanıyor

Ünlü yazar Brandon Sanderson, sevilen The Stormlight Archive fantastik roman serisinin yeni bir masaüstü rol yapma oyunu olarak karşımıza geleceğini duyurdu.

Açıklama Brandon Sanderson‘ın, Brotherwise Games‘ten Johnny O’Neal ve Sanat Yönetmeni Isaac Stewart ile birlikte Youtube‘da yaptığı canlı yayın sırasında geldi. Brotherwise‘ın halihazırda ürettiği The Stormlight Archive minyatür serisi hakkında konuşulan yayında yeni masaüstü FRP’den de bahsedildi.

Johnny O’Neal kısa bir tanıtım videosu yayınlamadan önce projenin duyurusunu bir soru olarak yöneltti, cevabı da kendi verdi: “Bu minyatürleri birleştirebilecek bir oyun üzerinde mi çalışıyoruz? Bunun cevabı evet.” Videoda Brotherwise’ın minyatürlerinin dijital modelleri yer alırken, önlerine zarlar atılıyor ve ‘Stormlight Role Playing Game’ yazısı beliriyor.

YouTube player

Yayında Brandon Sanderson, okuyucularının gerçekten bir ‘pen & paper Stormlight FRP‘si istediğini açıkça belirtti. Yazar, kapsamlı ve birbirine bağlı Cosmere evreninde geçen başka bir kitap serisine dayanan The Mistborn RPG‘yi yayınlayan Crafty Game‘e geri dönmemeye karar verdiğini de söyledi.

O’Neal, Call to Adventure‘ın Stormlight Archive sürümünün Dungeons & Dragons 5E ve diğer D20 oyunlarında bulunan çok sayıda tanıdık karakter istatistiklerini zaten kullandığını hatırlattı. O ve Sanderson, bunun yerine ekibin ısmarlama bir mekanik motor geliştirmeye veya zaten var olan popüler sistemlerden birini benimsemeye hala karar vermediğini söyledi. O’Neal, “FRP alanında bazı büyük isimlerle ve ayrıca bazı harika yeni seslerle görüştük.” dedi. Özetle, Sanderson‘ın benzersiz ve kurallara bağlı sihirli sistemlerine uyacak özelleştirme ile mevcut bir FRP sisteminin aşinalığı arasında bir denge kurmak, tasarım ekibi arasında tartışmaların merkezinde olmaya devam ediyor.

Brotherwise ve Brandon Sanderson‘ın yayın firması Dragonsteel‘in projeyi 2023‘te Kickstarter‘a getirmesi planlanıyor. Öte yandan The Stormlight Archive‘in beşinci kitabı daha önce 2024‘e ertelenmişti, oyunun da 2024‘te çıkması bekleniyor.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.