Oyun Haberleri

Blizzard, Steam ile Birbirimizi Sevdiğimizi Kabullendi

Blizzard, Steam ile iş birliği yapmaya başladı. Overwatch 2 ile ilk adımı 10 Ağustos‘ta atacaklar. Ardından diğer Blizzard oyunları da yavaş yavaş Steam üzerinden oynanabilir olacak.

Tabii Blizzard oyunlarını oynamak için hâlâ daha Battlenet hesabımızı kullanıyor olacağız. EA ve Ubisoft’ta olduğu gibi yine Steam yalnızca bize aracılık edecek. Ancak bu durum bizleri mutlu etti. Zira bu sayede Blizzard oyunları Steam’in fiyat politikaları ve etkinliklerine tabi olacak.

Gerçi Blizzard zaten TL ile işlem yapmaya başlamıştı. Hatta Microsoft ile satın alma durumları da nihayete kavuşuyor. O yüzden bu Türkiye’deki oyuncuları ne denli etkiler, bilmek zor. Fakat Star Wars the Old Republic’i örnek alalım. Bu MMORPG’nin üyeliği dolar fiyatlı. Fakat Steam üzerinden çok daha uyguna TL fiyatıyla üyelik satın alabiliyoruz. Aynısını World of Warcraft için neden beklemeyelim?

Peki yüzyılın en şahlanmış ekonomisine bağlı sebepler dışında Blizzard & Steam buluşması bize ne ifade etmeli?

Blizzard, Overwatch 2 için Steam başarımlarını hazırlamış bile. Ve bu başarımları almak için oyunu Steam arkadaşlarımızla da oynayabileceğiz. Şimdilik en öne çıkan avantajlar bunlar.

Overwatch 2 ücretsiz bir nişancı oyunu. Çıktığı zaman birinci oyun ortadan kalktı ve tüm hesaplar Overwatch 2’ye aktarıldı. Ancak ilk oyunun başarısına ulaşamadı. Zaten oyunun başındaki Jeff Kaplan‘ı da bu dönüşüm esnasında kaybetmişlerdi. Blizzard bu hamleyle oyuna can vermeye çalışıyor olabilir.

Diğer oyunlarını da Steam’e getireceklerini söylemişler. Fakat tüm oyunlarını getirecekleri gibi bir bilgi yok. Diğer oyunların hangileri olacağı ve hangi sırayla, ne zaman gelecekleri de meçhul. Şimdilik yalnızca 10 Ağustos’tan itibaren Overwatch 2’yi Steam üzerinden de oynayabileceğimizi biliyoruz.

İkinci oyun için iddiaları açabiliriz. Ben Hearthstone veya Heroes of the Storm olur diyorum.

Bu arada Amazon Prime Gaming‘in Blizzard oyunlarına verdiği oyun içi içeriklere göz atmayı unutmayın.

Kaynak: Blizzard

Bu İçeriğe Oy Verin

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.