Oyun Haberleri

Blizzard, Gelecek Planlarını Gözden Geçirmek İçin BlizzConline’ı İptal Etti

16 yılın ardından Blizzard, BlizzCon için “güvenli, misafirperver ve kapsayıcı” olmanın ne anlama geldiğini tekrar gözden geçirmek istiyor.

Activision ve Blizzard şu anda işçilere yönelik taciz ve kötü muameleye ilişkin devam eden ciddi iddialarla karşı karşıya gelmekle beraber birçok dava karşısında da hukuk mücadelesi veriyor..

Hem davada hem de çeşitli raporlarda eski çalışanlardan paylaşılan sonraki hikayelerde ayrıntıları verilen hesaplar arasında, bir otelde geçen kötü şöhretli Cosby Suite” hikayesi de dahil olmak üzere, yıllar boyunca bir çok BlizzCon etkinliğinde bu tarz uygunsuz davranış hikayeleri vardı.

Blizzard, gelecek yılın başlarında yapılması planlanan BlizzConline’ı iptal edeceğini ve gelecekteki BlizzCon etkinliklerini daha “güvenli, sıcak ve kapsayıcı” olacak şekilde yeniden tasarlamak için çaba sarf edeceğini duyurdu.

Blizzard bu kararın, başka bir yerde özellikle “ekiplerimizi desteklemek ve oyunlarımızı ve deneyimlerimizi geliştirmek için” harcayacağı enerjiyi yeniden yönlendirme ihtiyacından kaynaklandığını söyledi.

Blizzard, etkinliğin düzenleneceği şubat ayında oyun portföyü için yine de bazı duyurular yapmayı planlıyor,

Blizzard‘ın paylaşmış olduğu bir gönderisinde, “İlk BlizzCon 16 yıl önce düzenlendi ve o zamandan bu yana çok şey değişti – en önemlisi, oyuncuların ve toplulukların bir araya gelip kendilerini daha büyük bir şeyin parçası gibi hissetmelerinin çeşitli yollarına karşı alternatifler gelişti,” dedi.

“Gelecekte etkinlik nasıl görünürse görünsün, aynı zamanda mümkün olduğunca güvenli, sıcak ve kapsayıcı hissettirmesini sağlamalıyız. Oyuncularımızla sürekli iletişim kurmaya kararlıyız ve BlizzCon’un bu gidişatta büyük bir rol oynadığını görüyoruz. İleride tekrar ziyaret ettiğimizde etkinlikle ne yapacağımız konusunda heyecanlıyız.”

Blizzard‘ın bu açıklaması, temel olarak sebebi konusunda net bilgiler vermekten yana hayranlar üzerinden bu kararı haklı kılmaya çalışıyormuş gibi görünse de, uğraştıkları davaların daha da çoğalmaması açısından bir şirket politikası olarak doğru bir hamle gibi gözüküyor.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.