Oyun Haberleri

Blizzard, Diablo 4 ve Overwatch 2 için FPS Starcraft Oyununu Feda Etti

Blizzard, iki yıldır geliştirdiği Starcraft FPS oyununu rafa kaldırdı. İptal kararının arkasındaki neden ise oyun devinin, Diablo ve Overwatch projelerine daha çok kaynak yönlendirmek istemesi…

Kotaku‘nun üç Blizzard kaynağına dayandırdığı habere göre; kod adı Ares olan ve “Starcraft evreninde geçen Battlefield” olarak tanımlanan FPS Starcraft oyunu iptal edildi. Son dönemde yavaşlayan projede; oyuncuların Terran bir denizcinin Zergleri silahlandırabildiği prototipleri geliştiren ekip, Zerg olarak oynama deneyimi sunmayı da planlıyordu. Firma içinde de şok etkisi yaratan iptal hamlesi, Blizzard‘ın kaynaklarını Diablo 4 ve Overwatch 2 projelerine yoğunlaştırması olarak yorumlandı.

Starcraft ve Overwatch motoruyla neler yapılabileceğini görmek için 2017‘de başlatılan Ares projesinin başında deneyimli Blizzard’lı Dustin Browder yer alıyordu. Starcraft serisinin yeni oyunu olarak çıkması planlanan FPS oyunu, Blizzard‘ın iptal ettiği ilk Starcraft projesi değil. Terran Ghost Nova‘nın öne çıkması planlanan Starcraft: Ghost oyunu da 2002‘de duyurulmuş, sayısız geliştirici değişiklikleri ve ertelemelerin sonunda 2006 yılında proje çöpe gitmişti.

Fenris kod adıyla geliştirilen Diablo 4 ve geniş PVE içeriği nedeniyle Left 4 Dead ile karşılaştırılan Overwatch 2‘ye kurban giden FPS Starcraft oyunu ileride yeniden gündeme gelir mi bilemeyiz. Starcraft evreninde Zerglerle bile oynayabileceğimiz shooter oyunu kesinlikle eğlenceli olurdu. Ah Blizzard ah!

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  Starcraft, Sıra Tabanlı RPG Oyununa Dönüşünce

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.