Oyun Haberleri

Bir Fallout: London Modu Geliştiricisi Daha Bethesda’ya Katıldı

Bethesda, Fallout 4 için hazırlanan Fallout: London modunu geliştiren ekipten bir kişiyi daha işe aldı. Ekipten şimdiye dek iki kişiyi işe alan firma, üçüncü teklifinden olumlu dönüş alamadı.

Geçen yazın sonunda Bethesda, Fallout: London modunun yazarı Stephanie Zachariadis ile anlaşmıştı. Zachariadis’i görev yazarı olarak işe almışlardı. Böylece Zachariadis, modu geliştiren ekipten Bethesda’ya katılan ilk isim olmuştu.

Ekip Bethesda ile çalışmanın hayalini kural Fallout hayranlarından oluşuyor diyebiliriz. Dolayısıyla Zachariadis’in böyle bir teklif aldığını görünce ekip haberi coşkuyla karşılamış ve ona bol şans dilemişti. Hikayeye yaptığı katkıları da övmüşlerdi.

Şimdi de Bethesda modun teknik baş danışmanı Ryan Johnson’ı işe aldı. Modu geliştiren ekip Johnson’a da iyi dileklerini iletti. Johnson’ın projede önemli bir rolü olduğunu vurguladılar. Ancak geliştiricinin ekibi bırakmadan önce çok çalışarak kendi yokluğunu dolduracak plan, doküman ve eğitici materyal hazırladığını da eklediler. Yani Johnson, yokluğunun projeye vuracağı darbeyi en aza indirmek için çok çaba harcamış. Bunun için de kendisine müteşekkirler.

Bethesda’nın bir geliştiriciye daha teklif götürdüğü bilgisi de resmi kaynaktan duyuruldu. Fallout: London modunun proje yöneticisi Dean Carter da Bethesda’dan Fallout 76’da çalışmak için teklif almış. Ancak mod projesini yarı yolda bırakmak istemediğini söyleyerek bu teklifi reddetmiş.

Fallout: London ekibi hepsinin hayallerini süsleyen böyle bir teklifi reddederek ücret almadığı bu projeden vaktini ve emeğini esirgemediği için Carter’a da aynı duyuruda teşekkür ediyor. Ekipte hem CV doldurmak isteyen hem de moda tutkuyla yaklaşan geliştiriciler olduğunu söyledikten sonra Carter’ın da projeye tutkuyla bağlı olanlardan olduğunu belirtiyorlar.

Fallout: London

Londra modu, Amerika’da geçen hikayeler anlatan Fallout serisini Londra’nın sokaklarına taşıyor. Bunu yaparken Londra’nın güzellikleri, tarihi ve diplomasisinin üzerine nükleer bir bomba atıyor. Yepyeni bir harita oluşturan mod, oluşturduğu haritayı yeni görevlerle ve karakterlerle dolduruyor. Ayrıca nükleer felaketin ardından kentte ortaya çıkan siyasi grupları da tabii ki Londra’nın tarihinden alıyor.

Oyunda menzilli silahların yanı sıra yakın dövüşe özendiren değişiklikler de var. Örneğin İkinci Dünya Savaşı’ndan çıkmış Yuvarlak Masa Şövalyeleri diye özetleyebileceğimiz Camelot adlı grup genelde yakın dövüşü tercih ediyor. Modun web sitesinde şu an için 7 farklı grup (faction) tanıtımı var. Camelot onlardan yalnızca biri.

YouTube player

Mod Londra’ya yeni Vault-Tec vault’u eklemiyor. Orada hayatta kalanların normal sığınaklarda hayatta kaldıkları bir hikaye anlatıyor. Amerika’daki virüsün Londra’ya geçmediğini de söyleyelim. Bu sebeple oyunda deathclaw ya da super mutant görmeyeceğiz. Hikaye de tarihsel açıdan Fallout 1 ile Fallout 2 oyunlarının arasındaki bir dönemde geçecek.

Fallout 4 için bir DLC gibi hazırlanan modu oynamak için Fallout 4’e sahip olmak gerekecek. Mod yalnızca PC üzerinden oynanabilecek.

Oyunun oynanış videosunu da aşağıdan izleyebilirsiniz.

YouTube player

Mod henüz tamamlanmadı ve yayınlanacağı tarih de henüz belli değil. Ekip kendileri ile çalışacak gönüllüler aramaya devam ediyor. Her alanda katkı sağlayacak kişilere kapılarının açık olduğunu söylüyorlar.

Fallout dünyasını seviyorsanız ve bu projenin bir parçası olmak istiyorsanız başvurunuzu buradan yapabilirsiniz.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.