Oyun Haberleri

BioShock’un Tasarımcısından İlginç Bir Korku Oyunu – Perception

perception-oyun-banner

Özellikle Amnesia serisiyle üzerindeki ölü toprağını atan korku oyunlarına bir yenisi daha eklenmek üzere. Tabii Kickstarter’da istediği bağışı toplayabilirse…

BioShock ve BioShock Infinite oyunlarında çok önemli bölüm tasarımlarında imzası bulunan Bill Gardner’ın kurduğu Deep End Games’in oyun projesi Perception’da çevresindeki dünyayı oluşan ses yankıları sayesinde duyumlayabilen kör bir genç kız olan Cassie’yi canlandırıyoruz. Çoğunluğu konak tarzı büyük bir evde geçen oyunda Cassie ya çevresindeki objelerin ya da elinde tuttuğu değneğinin çıkardığı seslerin yansımaları sayesinde yolunu bulup kendini düştüğü durumdan kurtarmaya çalışıyor.

perception-oyun-resim

Oyunun hikayesini kısaca özetlemek gerekirse, kör kızımız Cassie inanılmaz kuvvetli bir duyma yetisine ve kıvrak bir zekaya sahiptir. Lakin gizemli bir malikane sürekli hanım kızımızın rüyalarına musallat olmaktadır. Aylar süren araştırmalar sonucunda Cassie kabuslarına ev sahipliği yapan mekanın Gloucester’da olduğunu öğrenir ve doğal olarak yola koyulur. Malikaneye varan Cassie burasının kabuslarından beter olduğuna şahit olur. Ya malikanenin tarihe yayılmış sırrını çözecektir ya da kuşaklardır süren kurbanlar kervanına katılacaktır.

Kickstarter’daki oyun ortalaması göz önünde bulundurulduğunda 150.000$ gibi oldukça düşük bir hedefle yola çıkan Perception ben bu yazıyı yazarken iki günde 52.509$’ı toplamış bulunuyordu. Bu gidişle oyunun hedefini rahatlıkla aşıp çeşitli ek hedeflere yelken açacağını söylemek yanlış olmaz sanırım.

YouTube player

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  Hearthstone'un Oyun Direktörü Blizzard'dan Ayrıldı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.