Oyun Haberleri

Bethesda’nın Yeni Oyunu Dishonored Duyuruldu!

dishonored-oyun-banner

Eğer siz de bizim gibi steampunk, open-world ve distopi kelimelerini duyduğunuzda heyecanlananlardansanız size iyi bir haberimiz var, çünkü Bethesda’nın bu sene sonuna doğru piyasaya sürmeyi planladığı yeni oyunu Dishonored’da bu üçünü de bulabileceksiniz.

dishonored-assassinationOyunun yayınlanan ilk videosunda çarpılmış distopik bir gelecekte, işlemediği bir suikast yüzünden mahkum edilen Corvo’yu ve ona “damgasını” vurduktan sonra özel güçlere kavuşmasını sağlayan gizemli hamisini görüyoruz.

Birinci şahıs kamerasını kullanan gizlilik tabanlı bir aksiyon oyunu olacağı belirtilen Dishonored’da artık klasikleşmiş stealth killlerin yanında damgamızın sağladığı, büyü benzeri güçlere de sahip olacağız.

Fransız geliştirici Arkane Studios ismen çok bilinmese de arkasında çok sağlam isimler olduğuna garanti verebiliriz. En başta ekibin baş tasarımcıları Harvey Smith ve Raf Colantonio Thief, Deus Ex 2 ve Dark Messiah of Might and Magic oyunlarında çalışmışken, oyunun sanat direktörü Viktor Antonov da Half-Life 2’deki konsept çalışmalarından tanınıyor (City 17 nin tasarımcısı diyebiliriz).

Hikaye
Karakterimiz bir zamanlar çok sevilen İmparatoriçe’nin güvenilir korumasıymış. Lakin imparatoriçenin cinayeti bir şekilde üzerine yıkılmış ve bundan sonra gelişen olaylar sonucunda karakterimiz alametifarikası haline gelen maskesiyle tanınan bir suikastçi olagelmiş. Neo-endüstriyel teknolojilerle donanmış baskıcı rejimin hüküm sürdüğü bu belirsiz şehirde karanlık güçler verilen kahramanımız kendisine yapılan ihanetin arkasındaki, şehrin suları gibi karanlık sır perdesini çözebilecek mi?

Oynanış
Oyunun oynanış sistemi tamamen isteğinize göre şekillenmeye uygun yapılmış. İsterseniz direnişin sesi olun, gittiğiniz yolda yıkım ve harabiyet bırakın, isterseniz gölgelerdeki isyankar olun, bir hayalet gibi hedefinize ulaşın.

Mistisizm ile teknolojinin kolkola gezdiği bu dünyada isterseniz teleport benzeri güçler kullanın, isterseniz diğer canlıları kontrolünüz altına geçirin ve hatta zamana hükmedin. İstediğiniz yetenek ve silah kombinasyonuyla kendinize has oyun tarzınızı yaratın.

 

Yıl sonuna yetişmesini umduğumuz oyun PC, Xbox 360 ve PlayStation 3 için piyasaya sürülecek.

İşte oyunun videosu:

Daha fazla bilgi için oyunun web sitesini ziyaret edebilirsiniz!

Bu İçeriğe Oy Verin

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.