Oyun Haberleri

Bethesda, Starfield İsimli Yeni Oyununu Duyurabilir!

Önümüzdeki hafta ile birlikte başlayacak E3 Fuarı sırasında, Bethesda firması, Starfield isimli oyununu tanıtabilirmiş. Söylentiler de bir hayli kuvvetli gözüküyor.

Her sene düzenlenen E3 Fuarı, birçok firmanın yeni oyunlarını tanıttığı bir şölen alanı. Bu yılda geleneğin bozulmayacağı ve birçok yeni oyunun tanıtılacağını herkes biliyor. Ortada yığınla firma olsa da her zaman için büyük firmaların yapacağı duyurular ilgiyle bekleniyor. Gözler uzun süredir yeni bir oyun markası duyurmayan Bethesda’ya da kitlenmiş durumda.

4chan üzerinde açılan bir başlıkta, Bethesda’nın yeni oyununun isminin Starfield olacağı sızdırıldı. Sızıntıyı yapan kullanıcı (linke gidebilmek için dns ayarı yapmanız gerekebilir), oyunun uzun bir süredir geliştirilme sürecinde olduğunu belirtti. Starfield’in ilk tasarım çalışmaları taa Fallout 3’e kadar dayanıyormuş. Yapım aşamasına ise Fallout 4’ün piyasaya çıkmasının ardından başlanmış.

Starfield’ın bilimkurgu ve açık dünya türünde olacağı belirtiliyor. Oyuncular 5 ila 10 adet ırktan birini seçip gezegenler arasında yolculuğa çıkabilecek, birçok savaşa katılıp yeni silahlar icat edebilecekmiş. Oyunun en ilgi çekici noktasının ise Fallout ve The Elder Scrolls evrenlerini birleştirecek olmasıymış.

Eğer son söylentileri takip ediyorsanız, Bethesda Fallout ve The Elder Scrolls evrenlerini birleştirme uğraşı içerisinde. En basitinden, TES serisinde iksir yapmak için kullandığımız Nirnroot otu, Fallout 4’te de karşımıza çıkmıştı. Söylentilere göre Bethesda’nın devasa evreninde zaman çizelgesi Fallout ile başlayacak. Ortasında ise Starfield bulunacak ve tüm evren The Elder Scrolls serisine bağlanacak. Biraz uçuk bir fikir ama güzel işlenirse, neden olmasın diyorum.

Starfield söylentisini kuvvetlendiren bir diğer detay ise, Bethesda’nın kardeş kuruluşu Zenimax’ın 2013 yılında koruma altına aldığı Starfield isim haklarının, geçtiğimiz yıl yenilenmiş olması.

E3 Fuarı çerçevesinde, Starfield’in yanı sıra Fallout 4 VR ve The Elder Scrolls VI için de duyuruların yapılacağı söyleniyor. Ayrıca yeni bir Game of Thrones oyunu üzerinde çalıştıkları da iddialar arasında bulunuyor. Eğer bunların hepsi gerçekleşirse, fuarın en çok konuşulan ismi Bethesda olacağa benziyor.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  2018 Arthur C. Clarke Ödülü'nü Anne Charnok Kazandı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.