Oyun Haberleri

Bağımsız Oyun Geliştiricileri IndieWay’de Buluştu

Oyun ve espor pazarlama şirketi Vardiya, bağımsız oyun geliştiricileri ve yatırımcılar için online iş geliştirme ekosistemi IndieWay‘in ilk etkinliğini gerçekleştirdi.

Türk üniversiteleri, Türk geliştirici dernekleri ve Türkiye’nin önde gelen büyük influencer ekibi #kalkgel ile işbirliği içinde düzenlenen IndieWay, iş geliştirmek ve ürünlerini küresel profesyonellere tanıtmak için bağımsız oyun geliştiricilerine bir dizi satış noktası sunuyor.

25-26 Şubat tarihlerinde gerçekleştirilen IndieWay‘in ilk etkinliği toplam 18 dernek, topluluk grubu, şirket ve medya ağı tarafından desteklendi. Etkinlikte 732 bilet satışı gerçekleşti, oyun sektörünün bir çok farklı branşından 13 konuşmacı izleyicilerle buluştu ve 6 bağımsız oyun ayın indie oyunu olmak için yarıştı.

Yapılan panellerde yurtiçi ve yurtdışında oyun sektörünün en güncel tartışmaları olan hyper casual oyunlar, influencer iletişimi, hızlı prototipleme gibi konulara yer verildi. Ayrıca, Unity, 3D ve 2D Oyun Sanatı gibi workshoplar düzenlenen etkinlikte izleyenler tüm merak ettiklerini konuşmacılara sorarak bilgi alışverişinde bulundu.

Ayın En iyi Indie Oyunları Seçildi

Etkinliğe katılan 6 bağımsız oyun, Bahçeşehir Üniversitesi BUG Lab kurucusu Güven Çatak, ODTÜ Teknokent Atom’un yöneticisi Emek Kepenek ve #kalkgel kurucu ortağı ve influencer Can Sungur’dan oluşan jüri tarafından değerlendirildi. Oyun sunumları sonrasında tek tek değerlendirme yapan ve önerilerini sunan jüri üyeleri, yapılan puanlamaların ardından ayın en iyi 3 oyununu seçti. Muhammed Karabut tarafından geliştirilen Cubia birinci, Burak Şendağ‘ın oyunu Find in Mind ikinci ve Ahmet Kamil Keleş‘in geliştirdiği Pawn of the Dead üçüncü oldu.

İlk etkinliğin başarıyla tamamlandığını belirten IndieWay’ın kurucusu ve yöneticisi Cevher Eryürek, “Bu etkinliğin gerçekleştirilmesini mümkün kılan konuşmacılarımıza, destekleyen dernek, topluluk ve şirketlere çok teşekkür ederim. Onlineda böyle yüksek katılımlı bir etkinliği organize edebilmek çok gurur verici bir duyguydu. Her ay gerçekleştirmeye devam edeceğimiz IndieWay etkinliklerinde bağımsız geliştiricileri ve oyun sektörünü bir araya getirmeye ve etkinliğimizi geliştirmeye devam edeceğiz.” dedi.

IndieWay Mart etkinliği için detaylı bilgi ve biletlere buradan ulaşabilirsiniz.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  Master of Orion 25 Ağustos'ta Çıkıyor!

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.