Son Haberler
Anasayfa » Haberler » Oyun Haberleri » Atari’nin Dönüş Tarihi ve Fiyatı Belli Oldu

Atari’nin Dönüş Tarihi ve Fiyatı Belli Oldu

Oyun dünyasının en eski markalarından birisi olan, bir döneme de oyun konsoluyla damga vurmuş Atari, sonunda yeni konsol ile dönüyor. Dönüş tarihi de belli oldu.

Atari; şu anda oyun konsolu piyasasını domine eden Sony, Microsoft ve Nintendo’ya rakip olmak için oyuncuların karşısına çıkıyor. Hem Retro, hem de modern oyun anlayışını aynı çizgide buluşturacak olan Atari VCS, 30 Mayıs’ta ön siparişe sunulacak.

Atari VCS konsol ne katacak?

Atari denilince ilk aklımıza gelen şey, kara kutu diye adlandırdığımız, klasik oyunlar oluyor. Atari ise hem yeni oyunları hem de özlediğimiz klasik oyunları oynatabilecek bir yapıda olacak. Cihaz, yeni bir kontrolcü ve bir eski tarzda bir joystick ile satılacak.

30 Mayıs’da Indiegogo üzerinden ön siparişe sunulacak olan konsolunun fiyatını 199 dolar olarak açıklandı.

Atari Video Computer System (Atari VCS) adıyla satışa çıkacak konsolda 4K HDR desteği mevcut olacak. İçerisinde 100’den fazla eski oyunla gelecek olan bu açıdan da rakiplerinden hayli farklı olacak. Hem eski oyun severlere, hem de yeni nesil oyunculara hitap edecek olan Atari Video Computer System 2019’un ortalarına doğru satışa sunulacak.

İlginizi Çekebilir  Yeni Bir Vampire: the Masquerade Kart Oyunu Geliyor!