Oyun Haberleri

Atari: Game Over Belgeseli Oyun Dünyasını Etkileyecek

atari-game-over-banner

Bu senenin Nisan ayında, Nex Mexico’nun Alamogordo bölgesinde yapılan kazılar sonucunda Atari firmasının çıkardığı ancak başarısızlık yüzünden gömdüğü iddia edilen E.T. (Extra-Terrestrial) oyunları gün yüzüne çıkmıştı.

Microsoft firmasının öncülüğünde gerçekleştirilen bu kazılar sonucunda yıllar önce ortaya atılan iddianın gerçek olduğu, başarısız bulunan E.T. oyununun gömüldüğü kanıtlanmıştı.

Şimdi de yönetmen ve senarist Zak Penn, oyun dünyasını etkileyen bu olayı bir belgesel haline getiriyor. 30 yıldan fazla süre boyunca toprak altında gömülü kalan E.T., bu belgesel ile yeniden popüler olur mu bilinmez ancak Atari firmasını ve oyun sektörünü derinden etkileyen bu olay, en ince detayına kadar anlatılacak.

et-oyun

Belgeselde Atari firmasının E.T. oyununu yaratmasından oyunların gömülmesine kadar olan süreç ayrıntılı bir şekilde anlatılacak. Sonrasında 1983’te piyasaya çıkan ancak başarısız olan oyunun topraktan çıkarılması da belgeselde yer bulacak.

atari-ET-cartridge

Atari: Game Over isimli belgesel, Xbox ve Xbox One sahiplerine özel olarak yayınlanacak ancak Xbox’ı olmayanlar da muhtemelen bir şekilde bu belgeseli izleme fırsatı bulurlar.

Bu senenin sonunda yayınlanması beklenen Atari: Game Over belgeselinin ilk fragmanı da yayınlandı.

YouTube player

Bu İçeriğe Oy Verin

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.