Oyun Haberleri

Assassin’s Creed Valhalla’nın Sonraki İndirilebilir İçeriği Konstantinopolis’te Geçebilir

Assassin’s Creed serisinde tarihi oyun alanı olarak kullanan Ubisoft geliştiricileri Valhalla‘nın hikayesini Konstantinopolis‘e taşıyabilir.

Bildiğiniz gibi Assassin’s Creed Valhalla oyunu, Vikinglerin 8. yüzyılda İngiltere‘ye gerçekleştirdiği tarihi akınları konu alıyor. Ubisoft‘un 2021‘de çıkarmayı planladığı yeni içeriklerde de oyuncuların, Vikinglerin Kelt İrlanda‘ya akınlarını ve Charlemagne dönemi Paris‘ini kuşatma deneyimi yaşayacağı belirtiliyor. ScreenRant ise oyunu geliştirenlerin 3. indirilebilir içeriği Bizans İmparatorluğu‘nun başkenti Konstantinopolis’te (İstanbul) kurgulayabileceğini iddia etti.

Habere göre; Bizans İmparatoru‘nu koruyan tarihi Viking gücü Varangian Muhafızları‘nın kökenlerine inebilecek Konstantinopolis DLC‘si aynı zamanda Assassin’s Creed: Revelations oyununa da bağlanabilir.

Varangian Muhafızları

Vikingler 800‘lerde İngiltere‘yi istila ederken, Bizans İmparatorluğu veba salgınlarına, Konstantinopolis’e karşı düzenlenen kuşatmalara, dini ayrılıklara ve hoşnutsuz spor hayranlarının ayaklanmasına karşı mücadele verdi. Siyasi ve kültürel bir canlanma yaşayan imparatorluk, İskandinavya, İsveç ve Rusya‘daki Nors kültüründen savaşçıları paralı asker olarak görevlendirmeye başladı. Varangian Muhafızları‘nı oluşturan bu savaşçılar; gerçek Vikingler gibi ikili baltalar kullanıyor, cesaret ve sadakat erdemlerini sürdürüyor ve savaş alanındaki acımasız gaddarlıkları nedeniyle İmparatorluğun düşmanlarını korkutuyorlardı.

Olası Konstantinopolis DLC‘sinde; oyuncuların Viking kahramanları olarak, işte bu tarihi Varangian Muhafızları‘nı bulma ve ölümcül Bizans kraliyet sarayının acımasız siyasi planlarına tanık olma fırsatı yakalayacağı belirtiliyor. Bakalım Assassin’s Creed Valhalla macerası boğaza kadar uzanacak mı? Bekleyip göreceğiz.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  Weird West 11 Ocak 2022'de Geliyor

İlgili Makaleler

2 Yorum

  1. Varegler Kuzey Batı Rusya’da ve İsveç’de yaşamış olan bir Viking halkıdır, İngiltere’yi işgal eden Vikinglerden farklıdırlar. Britanya’ya akın eden Vikingler’e Danlar denir. Assassins Creed Valhalla’daki halk bu Dan halkıdır. Yani İstanbul’a gelen Vareglerin işlenmesi gibi bir ihtimal yok çünkü onlar Dan değil.

  2. Genel olarak “Viking” ismi altında bir kültüre dokundukları için Vareng veya Dan farketmeden, “Onlar da viking” yaklaşımıyla yapabilirler belki.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.