Son Haberler
Anasayfa » Haberler » Oyun Haberleri » ASCII Tabanlı Sanctuary RPG ile Geçmişe Dönüş

ASCII Tabanlı Sanctuary RPG ile Geçmişe Dönüş

sanctuary-rpg-banner

Dijital RPG oyunları ilk çıktığı yıllarda yazı ve ASCII tabanlıydı. Grafikler, bilgisayar karakterleri olan ASCII karakterler ile çizilir, oyundaki komutlar yazarak verilirdi.

Yıllar geçti, teknoloji gelişti, her şey grafiklere döküldü ancak geçmişi hatırlamak isteyenler için Sanctuary RPG imdada yetişti.

Sanctuary RPG, geçtiğimiz günlerde Steam’de satışa çıktı. Dijital grafikler yerine tamamen bilgisayar karakterleri hazırlanmış görseller kullanılmış. Amiga ve DOS oyunlarını aratmayan arayüzü de nostaljik olmuş.

sanctuary-dialogue

Tüm bunlara rağmen oyun oldukça kapsamlı bir şekilde hazırlanmış. Hem diyaloglar hem de oyun çok detaylı olmuş. Oyunda 160’tan fazla sınıf, 1400’den fazla silah seçeneği mevcut.

sanctuary-sword

Ayrıca yüzlerce saat oynama zamanı ile gerçekten uzun saatler başından kalkmayacağınızı da garanti ediyor. Oyunun Steam’deki yorumları da oldukça olumlu. Sadece yazı tabanlı yapısı değil 8-bit müzikleri de sizi geçmiş günlere döndürecek.

Oyunu hemen Steam üzerinden satın alabilirsiniz. Oyun tarihi boyunca çıkmış dijital Dungeons & Dragons oyunlarına da buradan ulaşabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir  League Of Legends Tasarımlarına Daha Önce Bakmış Mıydınız?