Oyun Haberleri

ASCII Tabanlı Sanctuary RPG ile Geçmişe Dönüş

sanctuary-rpg-banner

Dijital RPG oyunları ilk çıktığı yıllarda yazı ve ASCII tabanlıydı. Grafikler, bilgisayar karakterleri olan ASCII karakterler ile çizilir, oyundaki komutlar yazarak verilirdi.

Yıllar geçti, teknoloji gelişti, her şey grafiklere döküldü ancak geçmişi hatırlamak isteyenler için Sanctuary RPG imdada yetişti.

Sanctuary RPG, geçtiğimiz günlerde Steam’de satışa çıktı. Dijital grafikler yerine tamamen bilgisayar karakterleri hazırlanmış görseller kullanılmış. Amiga ve DOS oyunlarını aratmayan arayüzü de nostaljik olmuş.

sanctuary-dialogue

Tüm bunlara rağmen oyun oldukça kapsamlı bir şekilde hazırlanmış. Hem diyaloglar hem de oyun çok detaylı olmuş. Oyunda 160’tan fazla sınıf, 1400’den fazla silah seçeneği mevcut.

sanctuary-sword

Ayrıca yüzlerce saat oynama zamanı ile gerçekten uzun saatler başından kalkmayacağınızı da garanti ediyor. Oyunun Steam’deki yorumları da oldukça olumlu. Sadece yazı tabanlı yapısı değil 8-bit müzikleri de sizi geçmiş günlere döndürecek.

Oyunu hemen Steam üzerinden satın alabilirsiniz. Oyun tarihi boyunca çıkmış dijital Dungeons & Dragons oyunlarına da buradan ulaşabilirsiniz.

YouTube player

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  Dungeons and Dragons Sistemini Dibine Kadar Kullanan Oyun - Solasta: Crown of the Magister İncelemesi

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Bu oyun biraz tartışmaya neden olmuştu. Şöyle ki: oyun bazı bundle sitelerinde steam’e gelmeden önce satışa çıkmıştı ve bu sıralarda greenlight oylamasındaydı. (eğer oyun sonradan steam’e çıkarsa siteler steam keyi verirler) Oyunun geliştiricisi açıklama yapmıştı “bu oyun ücretsiz olacak” diye. Neyse greenlight’dan başarıyla çıktı bu oyun. Fakat steam’e Black Edition adıyla eklendi. Bu versiyon paralıydı ve yapımcının dediğine göre standalone expansion’dı. Diğer sürüm ise yapımcının dediği gibi bedava olarak Black Edition sayfasından demoyu indir denilerek ulaşılabiliyordu. Haliyle biraz tartışma çıkmış forumlarda. Fakat geliştirici gerçekten çok alçakgönüllü ve yardımsever biri. Kendisinin en haklı olduğu yerde bile insanları kırmadan sorunlarını çözmüş (forumda tartışmalara göz gezdirdim). Hatta geliştiriciyi steam’den ekleyip oyun ile ilgili önerilerinizi ve sorunlarınızı dile getirebilirsiniz. Demem o ki bu oyunun ve yapımcının kıymetini bilin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.