Oyun Haberleri

Animal Crossing: New Horizons Yeni Rekorlara İmza Attı

Nintendo Switch için özel olarak hazırlanan Animal Crossing serisinin son oyunu New Horizons, en çok satanlar listesinde tepeye yerleşti.

Yaşanan salgını takiben son dönemde birçok oyun konsolunda satış patlaması yaşandığına dair yeni haberler ortaya çıkıyor. Özellikle Nintendo Switch satışlarında gözle görülür bir artış yaşanmış. Hem kolay taşınabilen bir cihaz olması, hem de kendi içerisinde yığınla özel oyun barındırması Switch’i ilk tercih haline getirmiş.

Switch satışları son üç aylık dönemde 3.29 milyon birimle beraber toplamda 55.7 milyona ulaşmış. Bu da Nintendo 64 ve Gamecube’in toplam satışlarından daha fazla demek. Artık nasıl kapış kapış satıldıysa, gerisini siz düşünün.

Bu süreçte Switch markası altındaki bir oyunun da ön plana çıktığını hatırlatmakta fayda var. 20 Mart tarihinde piyasaya sürülen Animal Crossing: New Horizons, 6 haftalık satış sürecinde 13.4 milyon birim satmayı başardı.

Bu sayede Animal Crossing, en kısa sürede en fazla satan oyunlar listesine girdi. Ayrıca Switch konsolundaki en hızlı satışı yapılan oyun unvanını da kazandı. Daha önceki rekor sahibi 3DS için hazırlanan New Leaf oyunuydu. Altı yıllık süreçte 12.5 milyon birim satmıştı. Animal Crossing bu rekoru 6 haftada kırarak, yapılması zor bir işi başardı.

Çıktığı günden bu yana videolarına bakıp bakıp iç geçirdiğim, Kemal Sunal’ın Tokatçı filmindeki cama ekmek banma sahnesini kendi kafamda canlandırdığım Animal Crossing: New Horizons’ı gönülden tebrik ediyorum.

Oyunun neye benzediğini merak ediyorsanız Talha Aynacı’nın kendi YouTube kanalında hazırladığı videoya bakmayı da unutmayın deriz.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  Valve, Yıllar İçerisinde Birden Fazla Half-Life Projesini İptal Etmiş

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.