Son Haberler
Anasayfa » Haberler » Oyun Haberleri » Age of Wonders III Çıkıyor!

Age of Wonders III Çıkıyor!

age-of-wonders-3-banner

Efsane seri Age of Wonders, uzun bir aradan sonra geri dönüyor! Serinin dördüncü oyunu birçok yeni özellik ile birlikte, yenilenmiş grafik arayüzü ve high-fantasy evreniyle, sevenleriyle buluşmak için gün sayıyor.

Age of Wonders serisi birçok oyuncunun kalbinde taht kurmuş bir tur-tabanlı, strateji oyunu. 4X (eXplore, eXpand, eXploit ve eXterminate) olarak adlandırılan türe ait en iyi oyunlardan biri olarak gösterilen Age of Wonders 11 yıllık uzun sessizliğini bozuyor.age-of-wonders-3-gorsel-1

Hollandalı ufak bir firma olan Triumph Studios’un oyunu olan Age of Wonders’tan biraz bahsetmek gerek sanırım. Firmanın çok fazla oyunu yok. Ancak son yıllarda çıkardıkları Overlord serisi ile de kendilerine has bir takipçi kitlesi geliştirdiler. Ufak olmalarına karşın AoW ve Overlord gibi iki efsane oyuna imza atmış bir firmadan bahsediyoruz.

Age of Wonders III, high-fantasy ürünü bir evrende, oyuncunun dünyayı gezdiği ve ordularını çarpıştırdığı bir oyun olacak. Benzetme yapmak gerekirse Heroes’u andırdığını ve ruhani halefi olduğunu söyleyebiliriz. Son Heroes oyunlarının da eski havayı yansıtamıyor oluşu, bu tarzı seven oyuncuların gözünü de Age of Wonders gibi alternatiflere çeviriyor.

İlginizi Çekebilir  Jumanji: The Next Level'da Danny DeVito ve Danny Glover da Oyuna Katıldı

age-of-wonders-3Yeni grafik arayüzü ve oynanış tarzıyla, uzun saatler başından kalkamayacağız gibi gözüküyor. Online ve yerel Multiplayer modları sayesinde de, oyun süresi artırılacak. Yani Single Player’daki hikaye modunu bitirdiğinizde ya da sıkıldığınızda, diğer insanlarla mücadele verebileceksiniz.

Oyunda seçilebilen 6 farklı ırk var: İnsanlar, Draconlar, High Elfler, Cüceler, Orklar ve Goblinler. Arzu edersiniz, her ırkın birbirinden farklı özellikleri bulunuyor. Oyuncu bu RPG tabanlı ırklardan birini seçerek, hoşuna giden sınıflardan biriyle hikayeye balıklama atlayabiliyor. Bu sınıflar ise Sorcerer, Theocrat, Rogue, Archdruid, Dreadnauth ve Warlord. Oyuncular büyü, kılıç/kalkan ve barutlu silahlar gibi ekipmanlarla savaşlara katılabilecek.

Age of Wonders III, ilk oyunun öncesini anlatıyor. Elf ırkı ikiye bölünmüş,  Commonwealth Empire ise tüm dünya düzenini ele geçirmeye çalışmaktadır. Serinin sıkı takipçileri, eski hikaye ile oyuna şekil verebilecekler.

Aslında Age of Wonders III’ün 2013 yılında yayınlanması planlanıyordu. Ancak ertelemeler ve beklenmedik problemler yüzünden 2014 yılında pazara sunulacağı açıklandı. Oyun 31 Mart tarihinde piyasaya sürülecek. Çok yakında da bir inceleme yazısıyla sizlerle olacağız. Oyunu Steam üzerinden veya GOG üzerinden satın alabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir  God Of War Hikayesi Antik Mısır'a Uzanacak

O zamana kadar ilk tanıtım videosuna göz atarak oyalanabilirsiniz.