Haberler

The Neverending Story Filmi Yeniden Çekilse…

The Neverending Story banner

1995 yılında hayatını kaybeden ancak birbirinden güzel eserleri bizlere miras bırakan Alman yazar Michael Ende’nin en sevilen kitaplarından olan “Bitmeyecek Öykü” (The Neverending Story), 1984 yılında sinemayada uyarlanmıştı.

Geçtiğimiz günlerde yayınladığımız “Filmlerdeki En Efsane 10 Ejderha” yazısında sizlere bu hikayenin sevimli yaratığı Falkor’u da tanıtmıştık.

1984 yılında yapılmış olmasına rağmen oldukça başarılı görselliğe sahip olan film, çoğu zaman en iyi fantastik filmler arasında da yerini alıyor. Biz de Falkor’u araştırırken karşımıza Eidos oyun firmasının tasarımcılarından olan Nicolas Francoeur’un tasarımları çıktı.

Nicolas Francoeur, The Neverending Story filmi 1984 yılında değil de 2014 yılında çekilseydi karakterler nasıl olurdu diye düşünmüş ve düşüncelerini de çizmiş.

The Neverending Story kitabını da filmini de çok seven biri olarak bu tasarımlara gerçekten bayıldım. Film yeniden çekilse bu tasarımlar kullanılmalı bence. Nicolas Francoeur’un kişisel sitesine buradan ulaşabilirsiniz. Biz de o sırada sizleri bu muhteşem tasarımlarla başbaşa bırakalım.

İlginizi Çekebilir  Cüceler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu