Haberler

Netflix ve Youtube, Avrupa’da Yayın Kalitesini Düşüreceğini Açıkladı

Netflix’in patronu Reed Hastings, koronavirüs (Covid-19) nedeniyle Avrupa genelinde internetin çökmesini engellemek amacıyla 30 gün boyunca “bit rate” düşüreceğini açıkladı.

Yapılan yazılı açıklamada Hastings, “Üyelerimize kaliteli hizmet sunmaya devam ederek bunun Avrupa genelinde internet trafiğini yüzde 25 oranında düşüreceğini ümit ediyoruz,” dedi.

İç Pazar’dan sorumlu Avrupa Yetkilisi Thierry Breton, Netflix patronu ile çarşamba günü Brüksel’de konuyu görüştü. AB yetkilisi Breton bütün operatörlere ve yayın platformlarına internetin çökmemesi için önlem almaları çağrısında bulundu.

Breton, Netflix şirketinin bu kararını memnuniyetle karşıladığını ifade ederek, “Sayın Hastings dayanışma içinde hareket eden büyük sorumluluk sahibi bir insan,” dedi.

Youtube’da Görüntü Kalitesini İndirdi

Netflix’in ardından YouTube da benzer bir karar aldı. Breton’un Alphabet CEO’su Sundar Pichai ve YouTube CEO’su Susan Wojcicki’yle görüşmesinin ardından internet üzerindeki baskıyı azalatmak için harekete geçen YouTube, Avrupa’da standart kaliteye geçti.

Avrupa’de binlerce kişi internet üzerinden çalışmaya devam ediyor, öğrenciler de yine bu iletişim ağı üzerinden eğitim alıyor.

Kaynak: EuroNews

İlginizi Çekebilir  Bandai'nin Nisan 1 Şakası Gerçeğe Dönüştü

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu