Haberler

Marvel Garip Bir Yol İzliyor!

Marvel karakterlerini, ses getiren filmlerle beyazperdede görmeye çok alıştık. Spider-Man, X-Men, Wolverine, The Incredible Hulk, Iron Man ve daha diğerleri… Peki hiç dikkatinizi çeken bir şey oldu mu?

Iron Man filmini (2 değil ilk film) dikkatli izleyen ve Marvel dünyasını yakından takip edenler mutlaka farketmişlerdir. Parlak yüzlü bir ajan abimiz sürekli olarak Tony Stark‘ın yanına yaklaşıp onunla görüşmeye çalışır. Strategic Homeland Intervention, Enforcement and Logistics Division’dan geliyorum der ve herkesi verdiği tepki şu olur: “Çok uzun bir isim değil mi?”

Bu tepkilerden sıkılmış olacak ki; son cümlesi şu olur: “Kısaca S.H.I.E.L.D. diyebilirsiniz!”

Filmlerin sonundaki jenerik yazıların geçmesiyle hemen filmi bırakan bir toplum olarak pek çok kişi dikkat etmemiş olabilir ama ikinci filmin gelişi zaten çok belliydi (Parlak yüzlü ajan abimiz, “Sizinle sonra görüşeceğiz,” der ve yokolur.)

Filmin jenerikten sonrasını izleyenler ise bir sürprizle karşılaşmış olmalılar. (Bundan sonrası filmin o bölümünü izlememiş olanlar için şok etkisi yaratabilir.) Evine giren Tony Stark evde birinin olduğunu farkeder. Zenci, tek gözü göz bandı ile kapalı olan iri cüsseli biriyle karşılaşır. İri cüsseli abimiz; “Ben Albay Nick Fury. S.H.I.E.L.D.’ın yöneticisiyim. Sizinle Avengers hakkında konuşmak istiyorum,” der ve film biter…

The Avengers

İşte bir şok daha… Marvel, aslında yavaş yavaş bizi Avengers oluşumuna doğru götürmekte. İpuçlarını takip edip biraz da araştırma yaptığımızda Yeni Avangers ekibinin kadrosunun filmlerinin çekilmiş ve çekilmekte olduğunu gördük. Yukarıda belirttiğimiz filmler halihazırda sinemalarda oynadı ve gişe rekorları kırdı. Peki ya Thor ne oldu derken 17 Haziran 2011 tarihinde Thor filminin vizyona gireceğini öğrendik. Hatta biraz daha araştırma yapılınca 2012 yılında Nick Fury filminin vizyona girebileceğini gördük. Daha da derine inince 4 Mayıs 2012 tarihinde The Avengers filminin vizyona olacağını gördük. Demek ki Stan Lee abimiz yolu zaten baştan çizmiş. Gidişat bizi açık ve net bir şekilde The Avengers filmine yönlendiriyordu.

Iron Man 2’nin yankıları sürerken daha şimdiden Thor, Nick Fury ve The Avengers’ı beklemeye başladık. Marvel ve çizgi roman severler daha neler görecekler…

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  Taht, Yeni Ejder Kralını Bekliyor - Draco Magi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.