Haberler

Mark Rein-Hagen ile FRP Oynamak İsteyenler Nights of Kypros’ta Buluşuyor

World of Darkness’ın ve Vampire the Masquerade gibi çok oynanan sistemlerin yaratıcısı Mark Rein-Hagen, ODTÜ KKK Fantastik Kurgu Topluluğu’nun konuğu oluyor.

3 gün boyunca FRP oyuncuları ve World of Darkness tutkunlarıyla bir arada olacak olan oyun tasarımcısı Mark Rein-Hagen, METU Kuzey Kıbrıs Kampüsü’nde oyun da oynatacak. Nights of Kypros isimli etkinlik ile Kıbrıs, 3 gün boyunca karanlığa gömülecek.

2007 yılında BKFT (Bilim Kurgu ve Fantezi Topluluğu) adı ile kurul ve daha sonrasında ise 2011 yılında FKT (Fantastik Kurgu Topluluğu) adını alan kulüp tarafından organize edilen Nights of Kypros‘un detayları şöyle;

Kurulduğu günden beri topluluğumuzu ayakta tutan insanların fedakârlıkları, özverileri ve birlik beraberlikleri oldu. Üyelerimiz yaptığımız her etkinlikte yanımızda olmasa, her serüvenden elimiz boş dönerdik. Herkesin öncelikli amacı eğlenmektir ve eğlence, birlikte yaşandıkça tadına varılan bir deneyimdir. Bu kapsamda yıllardır Hazine Avı gibi büyük etkinliklerin yanı sıra neredeyse haftanın her günü topluluk odamızda oynanan rol yapma oyunları, üyelerimizin yazdığı hikâyeleri ateş başında anlattığı Diyardan Hikâyeler gibi etkinliklerimizle yol almaktaydık. Son yıllarda kendi aramızda büyük bir popülerlik kazanan World of Darkness ve LARP sevdamızı bir adım öteye taşımaya karar verdik.

Mark Rein-Hagen

“Nights of Kypros” isimli etkinliğimiz üç gün boyunca tüm odağımızın World of Darkness ve onun yaratıcısı Mark Rein-Hagen olduğu bir nevi World of Darkness zirvesi olacak. Etkinlik kapsamında Mark ile World of Darkness üzerine bir söyleşi ve Vampire: The Masquerade için yakın zamanda çıkması planlanan beşinci edisyonun resmi deneme oyunları olacak.

Etkinliğimizin en önemli parçası ise 16 Aralık Çarşamba günü yapılacak olan Mark Rein-Hagen tarafından bizzat yönetilecek Vampire: The Masquerade LARP’ı. Bu LARP Mark tarafından geliştirilen kutu oyununun da bir denemesi olma özelliği taşıyor.

Etkinliğimiz katılmak isteyen herkese açık ve gelecek olan misafirlerimize elimizden gelen yardımı yapacağız.

Vampire: The Masquerade LARP’ı ve Vampire: The Masquerade v5 resmi deneme oyunlarından oluşan üç günlük bir etkinlik olacak. 15 – 17 Aralık tarihlerinde Kıbrıs’taki ODTÜ Kampüsü’nde düzenlenecek bu etkinliğe imkanı olan herkes gitsin. Dünya çapında bir oyun tasarımcısının oyununda oynamak herkese nasip olmaz.

Etkinlik detaylarına buradan ulaşabilirsiniz.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  Diyanet İşleri, Jedi Tapınağına Savaş Açtı!

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.