Son Haberler
Anasayfa » Haberler » Madam Tussauds Müzesi, Star Wars Karakterlerine Kapılarını Açıyor

Madam Tussauds Müzesi, Star Wars Karakterlerine Kapılarını Açıyor

star-wars-jabba-wax

Londra’daki Madam Tussauds Müzesi, geçtiğimiz günlerde Star Wars karakterlerinin yer aldığı özel bir sergi açtı. Heykellerin yapımında bal mumunun yanı sıra, bizzat Lucasfilm Arşivlerinden temin edilen eşyalar da kullanılmış.

Heykellerdeki detay seviyesi ise gerçekten dudak uçuklatan cinsten. Öyle ki, Chewbacca heykelinin sadece kıllarını yerine yerleştirmek için 10 kişilik bir ekip tam 1000 saatin üzerinde çalışmış.

Sergi sadece birkaç ünlü karakterin heykelinin sergilenmesinin ötesinde, dekor ve mizansen olarak da en ince detayına kadar düşünülmüş bir gösteri. Sergiyi ziyaret edenler aynı zamanda Millennium Falcon’un kokpitinde Chewbacca’yla ya da Cantina Bar’da Han Solo’nun karşısında oturma şansını yakalayacaklar.

Sergide yer alan diğer ünlü sahneler ise, The Empire Strikes Back’in “I’m your father” sahnesi, Return of the Jedi’dan Luke ve Darth Vader’ın son savaşı, The Phantom Menace’tan Obi-Wan Kenobi, Qui-Gonn Jinn ve Darth Maul’un kapışması, Revenge of the Sith’ten Obi-Wan Kenobi ve Anakin Skywalker’ın Mustafar üzerindeki çarpışması. Ayrıca sergide Jabba’nın Sarayı’nda bizzat Jabba’nın kendisini ve köle Leia’yı görmek de mümkün.

İlginizi Çekebilir  Star Wars Celebration 2020 İptal Edildi

Madam Tussauds’un yayınladığı bu video, serginin hazırlanışına daha yakından bakmamıza olanak sunuyor.