Son Haberler
Anasayfa » Haberler » Kişisel Figür Sahibi Olmak İster Misiniz?

Kişisel Figür Sahibi Olmak İster Misiniz?

3d-printer-banner

Figür koleksiyoncuları için harika bir haberimiz var. İsterseniz okuduğunuz bir kitaptaki karakteri, isterseniz kendi tasarımınız olan bir karakteri, isterseniz sevdiğiniz mitolojik veya fantastik bir yaratığı, isterseniz oynadığınız oyundaki bir karakteri masanızın üstünde görmek istemez misiniz? Kim istemez ki!

İşte biz de şimdi size bundan bahsedeceğiz. Artık istediğiniz karakterin, hatta kendinizin figürünü yaptırmak çok kolay!

3d-resim3D Printer teknolojisini son zamanlarda daha çok duymaya başladık. Günümüze kadar daha çok uçak ve otomobil sanayi, sağlık, savunma gibi alanlarda hizmet veren bu teknoloji artık geniş kitlelere ulaşmayı başarmış ve birçok ülkede günlük hayata girmiş durumda. Gözlükten kolyeye, vazodan lambaya, heykelden duvar panosuna birçok ürünü, kullanacak kişi kendi kişisel zevk ve ihtiyacına göre tasarlayıp kullanabiliyor.

Bilgisayar ortamında üç boyutlu modelleme programlarıyla hazırlanan model, 3D Printer’ın kendi programına aktarılıyor ve üretim başlıyor. Çok çeşitli malzeme tiplerini kullanabilen bu makinelerin çalışma ilkeleri de birbirine göre farklılık gösteriyor. Kimi makineler sinterleme denilen yöntemle kompozit bir toz malzemeden katmanlar halinde modeli oluşturuken, kimisi ise sıvı haldeki fotopolimerlerin ışıkla kürlenmesi prensibi ile çalışıyor. Sonuçta, tasarlanan ürün saatler içersinde hazır hale geliyor.

İlginizi Çekebilir  Games Workshop, Warhammer 40.000 İçin Yeni Sistemini Duyurdu

3D Printer teknolojisinin mucidi ve dünya devi 3D Systems’ın Türkiye temsilcisi Protosis Teknoloji firmasından kişisel veya profesyonel 3D yazıcı modellerini temin etmek mümkün. Ancak biz size bu haberi başka bir amaçla duyuruyoruz.

Bünyesinde bir tasarım ekibi de bulunduran firma, çeşitli konseptlerde ürünler sunmaya hazırlanıyor. İlk konsept fantastik ürünler! Yüzük, kolye gibi takılar, çeşitli figürler, duvar panoları, aksesuarlar içerecek olan bir koleksiyon oluşmakta. Bu koleksiyonda bulunmasını arzu ettiğiniz ürünleri yorumlar bölümüne yazabilirsiniz. Ejderha kanatlarından bir yüzük?  Cosplay için bir aksesuar? Bir karaktere özel kılıç? Excalibur kağıt ağırlığı?

Bu koleksiyon dışında, firmadan özel sipariş talebinde bulunmak da mümkün. Kendi tasarladığınız bir kutu oyununun karakterlerini ürettirebilir, hayal ettiğiniz size özel bir figür veya bir oyunda oynadığınız karakterinizi yaptırabilirsiniz. Minyatür oyunları oynayanlar da kendi minyatürlerini yaptırabilirler.

Şimdi bu iş çok pahalıdır diye düşünmeyin, yurtdışında yapılan benzerlerinden çok daha ucuza geliyor. İsterseniz renkli, isterseniz tek renk olarak istediğiniz figüre veya ürüne sahip olabilirsiniz. Tek renk bir minyatür ya da ürün yaptırıp istediğiniz gibi boyayarak kişiselleştirebilirsiniz. Fiyatlar malzeme türüne göre ufak tefek değişiklik gösterse de 1 cm³ ortalama 3 TL civarına karşılık gelmektedir.

İlginizi Çekebilir  Loot Crate'in Ağustos Ayı Teması Anti-Hero

Koleksiyonda bulunmasını istediğiniz ürünleri aşağıya yorum olarak yazabilir, bilgi almak için buradaki e-posta adresinden iletişime geçebilirsiniz. Firmanın web sayfasına da buradan ulaşabilirsiniz.

İstediğiniz fantastik ürünleri veya figürleri yorum olarak yazın, yorumlarınızda belirttiğiniz ürünler üretilmeye başlanacaktır.

İşte firmanın yaptığı 3 boyutlu objelerden bazıları!