Haberler

Kabura Manga Dergisinin İlk Sayısı Çıktı

kabura-manga-banner

Amatör bir ruhla hazırlanmış ancak; geleceğin profesyonel çizgilerinin ilk hatlarının atıldığı Kabura Manga dergisi yayın hayatına başladı!

Türkiye’de birçok anime-manga severi var. Ülkemizdeki şartlar ortada. Henüz daha yeni yeni mangalar Türkçe’ye çevrilip, yayınlanmaya başladı. Anime konusu ise biraz karmaşık. Ağır topları televizyonlarda görmesek de, belli bir kesime hitap edebilecek çeşitli başlıkları, farklı kanallar üzerinden görebiliyoruz. Geri kalan her şey için internet var.

İşte internetin gücünü kullanmak isteyen bir grup, Kabura Manga dergisini yayınlamaya başladı. Ahmet Torun’un editörlüğünü yaptığı Kabura Manga dergisi, önsözden de anlaşılacağı gibi Yiğit Dağlıer’in liderliğinde başlamış. Tüm çizimler, kapak tasarımı, edit ve kurgulamalar Türk çizerlere ait.

Evet, çizgiler çok amatör. Ancak gelişme gösterecek genç yeteneklerin bir araya geldiğini görmek çok hoş. İlk sayıları yayınlanalı pek fazla bir süre olmadı. Bir manga takipçisi olarak, Kabura ekibinin çizgilerinin göze batmadığını belirtmek isterim. Hatta bazı noktalarda klasik Türk-karikatürize tarzının da harmanlandığı yerler var. Gidecek çok uzun bir yolları var. Şimdiden 2. sayının kapağını tasarlamaya ve içerik üretmeye başlamışlar bile. Hepsini tebrik ediyoruz.

Derginin ilk sayısını okumak için buradaki linki kullanabilirsiniz. Detaylı bilgi ve yayın akışı hakkındaki bilgileri de resmi Facebook sayfasından ve Twitter hesabından takip edebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir  Altın Fırçalı Adam'ın Sloganını Sen Bul!

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu