Haberler

Jurassic Park’ın 25. Yılında Dinozorların Altın Çağı Paneli Vault34’te!

Yenilenerek “Vault34 Yeşilçam Sineması” ismini alan emektar Yeşilçam Sineması, yılın son haftasında Jurassic Park ve Maymunlar Cehennemi dünyalarını bilimkurgu severlere açıyor. 24 Aralık’ta başlayan Jurassic Park ve Maymunlar Cehennemi temalı etkinlikte film gösterimleri, panel ve sinematek yer alıyor.

Vault 34′ün düzenlediği “Jurassic Park & Planet of the Apes: Panel/Sinematek/Bilim Kurgu” etkinliğinde iki bilimkurgu dünyasının tutkunları bir araya geliyor.

İlgili Makaleler

“Jurassic Park – 25. yılında Dinozorların Altın Çağı” paneli 29 Aralık Cumartesi günü saat 17.30’da gerçekleştirilecek. Deniz Cansever’in moderatörlüğündeki panele Galip DursunUtku Uluer ve Frpnet yazarlarından olan Fatih Tepgeç konuşmacı olarak katılacak.

Beyaz perdede çeyrek asrı geride bırakan Jurassic Park evreninin farklı yaklaşımlarla ele alınacağı panelin tanıtım metni şöyle:

“Michael Crichton bilimkurgu ve biyoteknolojinin tehlikeli birlikteliğini, elektrikli tellerle kapatılmış gen havuzları ve sonunda kontrolden çıkan bir park düşüncesi eşliğinde insanlarla buluşturduğunda, dinozorların aramıza dönmesinden çok daha zorlu bir süreç bizleri bekliyordu.

Amerika’nın fosiller üzerine inşa ettiği ulus nosyonundan, gen teknolojisinin sınırlarına, XX. yüzyılın ekolojik krizlerine, post kolonyalizm ve cinsiyet çalışmalarına uzanan sınırsız bir harita önce okuyucularını ardından meraklı izleyicilerini karşıladı ve hem popüler kültürü şekillendirirken, diğer yandan da eleştirel bir dil yarattı.”

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  Cep Telefonunuz Demir Taht'a Otursun!

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.