Haberler

Johnny Deep, Amber Heard’e Açtığı Davayı Kazandı! Heard, Depp’e 15 Milyon Dolar Tazminat Ödeyecek

Dünyanın izlediği davada sona gelindi! Ünlü aktör Johnny Depp ile eski eşi Amber Heard arasındaki hakaret davasında kazanan Depp oldu. Jüri, Amber Heard’ün, Johnny Depp’e 15 milyon dolar tazminat ödemesine karar verdi.

Johnny Depp ile eski eşi Amber Heard arasındaki hakaret davası, 11 Nisan‘da başlamış, 6 haftalık duruşmada hem Depp hem de Heard, birbirlerini tacizle ve ilişkileri sırasında şiddet uygulamakla suçlamıştı. Davaya tanık olarak gelenler arasında süper model Kate Moss ve aktör Ellen Barkin gibi ünlü isimler yer almıştı.

Dava sonunda 7 kişilik jüri, Amber Heard tarafından Johnny Deep‘e yönelik ifadelerin doğru olmadığına karar verdi. Jüri aynı zamanda Heard’ün hareketlerinin kötü niyet taşıdığı gerekçesiyle Deep’e 15 milyon dolar tazminat ödemesini kararlaştırdı. Jüri ayrıca, Herad’ün de Depp’in avukatı üzerinden karalandığına ilişkin suçlamadan birini kabul ederek, Depp’in Heard’e 2 milyon dolar tazminat ödemesini istedi.

Virginia’daki bölge mahkemesinde verilen kararın ardından Depp’in hayranları adliye önünde tezahüratta bulundu.

Depp: “6 Yıl Sonra Jüri Bana Hayatımı Geri Verdi”

Johnny Depp yaptığı yazılı açıklamada, kendisine yöneltilen karalama iddialarının kariyerine büyük bir zarar verdiğini ifade ederek, “6 yıl sonra jüri bana hayatımı geri verdi, çok mutluyum” dedi.

Heard: “Bu Karar Sesini Yükselten Bir Kadının Alenen Utandırılabileceği ve Küçük Düşürülebileceği Bir Zamana Geri Götürüyor”

Kararın ardından bir açıklama yayınlayan Amber Heard ise hayal kırıklığına uğradığını dile getirerek, kadınlar aleyhine olduğunu söyledi. Heard, “Bu bir gerileme. Bu karar sesini yükselten bir kadının alenen utandırılabileceği ve küçük düşürülebileceği bir zamana geri götürüyor. Kadına yönelik şiddetin ciddiye alınması gerektiği fikrini ortadan kaldırıyor” ifadelerini kullandı.

Dava Karşılıklı Suçlamalarla Açılmıştı

Deep, Heard’ün 2018 yılında ilişkileri boyunca şiddet gördüğünü iddia etmesinin ardından eski eşine dava açmış, eski eşinin kendisini aile içi taciz kurbanı olarak tanımladığı Washington Post’taki bir köşe yazısında iftirada bulunduğunu iddia ederek tarafına 50 milyon dolar ödenmesini istemişti. Heard ise, eski eşi Deep’in kendisine karşı bir “karalama kampanyası” başlattığını iddia ederek 100 milyon dolarlık bir dava açmıştı.

Depp’in avukatı Camille Vasquez mahkemede yaptığı açıklamada, “Bu mahkeme salonunda bir aile içi taciz kurbanı var ama o Heard değil” ifadelerini kullanmış, Depp’in Heard tarafından, “sürekli sözlü, fiziksel ve duygusal tacize” maruz kaldığını söylemişti. Vasquez ayrıca, Heard’ün dava boyunca çok fazla kişiye “yalan söylediğini” belirtmişti.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.