Son Haberler
Anasayfa » Haberler » J.K. Rowling, Hogwarts Savaşı’nın Yıl Dönümünde Bir Kez Daha Özür Diledi

J.K. Rowling, Hogwarts Savaşı’nın Yıl Dönümünde Bir Kez Daha Özür Diledi

J.K. Rowling, 2015’ten bu yana Hogwarts Savaşı’nın yıl dönümünde seri içinde öldürdüğü bir karakter için hayranlardan özür dilemeyi gelenek haline getirdi. İlk kez 2015 yılında Fred Weasley için özür diledi. Bunu 2016 yılında Remus Lupin takip etti. Her ikisi de hem okurlar hem de izleyiciler için sevilen karakterlerdi.

Hogwarts Savaşı’nın 19. yıl dönümünü yaşadığımız bu yıl ise JK Rowling, Severus Snape için özür diledi. Rowling’in bu sene Snape için özür dilemesinin nedeni geçtiğimiz sene Alan Rickman’ı kaybetmiş olmamız olabilir. Yine de bu özür hayranlar tarafından tepki görmesine neden oldu.

Severus Snape, serinin başında Voldemort destekçisi bir ölümyiyen olarak karşımıza çıkmış daha sonra aslında Lily Evans Potter’a aşık olduğu ve en başından beri Harry’i korumaya çalıştığı ortaya çıkmıştı. Snape çok etkileyici ve önemli bir karakter olmasının yanı sıra kesinlikle iyi niyetli biri değildi. Harry Potter’ın gizli koruyucusu olduğu anlaşılan Snape aynı zamanda Neville Longbottom’a hayatı zindan eden biriydi. Harry’nin okul hayatını cehenneme çeviren biriydi. Aslında Snape yalnızca Harry ve arkadaşları için değil tüm okul için korkulacak nitelikte bir öğretmendi.

Sosyal medya kullanıcılarından gelen tepkiler Snape’ten önce özür dilenmesi gereken başka karakterler olduğu üzerineydi.

Bu kullanıcılar arasında Hedwig’i öldürdüğü için özür bekleyen de vardı.

Ölümüyle hepimizi ağlatmış olan Dobby için özür bekleyenler de vardı. Bu iki sevimli karakterin yanı sıra Nymphadora Tonks, Cedric Diggory ve Sirius Black için özür bekleyen hayranlar da var.