Haberler

J.K. Rowling, Ailesi Öldürülen Kıza Mektup Yazdı

cassidy-stay-rowling

Harry Potter serisinin yazarı, iyilik meleği timsali J.K. Rowling, bütün hayranlarını gözyaşına boğan bir jest yaptı.

Amerikalı Cassidy Stay’in bütün ailesi, silahlı bir saldırıda öldürülmüştü. Anne babası ve 4 kardeşi öldürülen Cassidy, Houston’da yaşanan bu saldırıdan tesadüf eseri canlı kurtuldu. Olaydan sonra bir konuşmasında Harry Potter’dan alıntı yapan Cassidy’nin sesi, Rowling’e kadar ulaştı.

cassidy-stay-strongPolis raporlarına göre geçtiğimiz ay Ronald Lee Haskell adlı adam, tüm aile fertlerinin ellerini arkadan bağlayıp onları yüzüstü yere yatırdı. Daha sonra hepsinin, kafasının arkasına ateş ederek öldürdü. Cassidy kafasının arkasından sadece yaralanmış olmasına rağmen ölü numarası yaparak bu saldırıdan mucize eseri sağ kurtuldu.

Olaydan 3 gün sonra Houston’da bir konuşma yapan Cassidy, Harry Potter’ın 3. kitabı olan “Harry Potter ve Azkaban Tutsağı”ndan alıntı yaptı. Harry’nin akıl hocası Dumbledore’un sözlerinden alıntı yapan Cassidy, konuşmasında “Mutluluk, en karanlık anda dahi bulunabilir. Tabii insan ışığı yakmayı hatırlarsa…” sözlerine yer verdi.

We want JK Rowling to meet Cassidy Stay (J.K. Rowling’in Cassidy Stay’le tanışmasını istiyoruz) isimli bir Facebook sayfası açıldı ve Cassidy’nin hikayesi burada paylaşıldı. Sayfayı bir haftada 4 bin kişi beğendi, sayfa bir süre sonra viral oldu. Rowling de sayfayı görmüş olsa gerek ki, Cassidy’ye Dumbledore’un ağzından, elyazısıyla, mor mürekkeple bir mektup kaleme aldı. Mektubun yanında Cassidy için bir asa, Hogwarts’a kabul edildiğine dair mektup, okul için alması gerekenlerin yazıldığı liste ve içinde J.K. Rowling’in imzası bulunan “Harry Potter ve Azkaban Tutsağı” kitabının bir kopyası bulunuyordu.

Rowling’in Cassidy’yle tanışması için sosyal medyada çağrı yapan sayfanın yöneticisi ise; olayın kendilerini çok mutlu ettiğini ancak Rowling şahsen Cassidy ile tanışana dek sayfayı açık tutacaklarını açıkladı. Şimdi herkes, merak içinde Rowling’in Cassidy’yle bir araya gelip gelmeyeceğini bekliyor.

Kaynak: Radikal

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  Harry Potter Hayranından Şaşırtıcı Hogwarts Savaşı Tespiti

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.