Haberler

İnsan Kemiğinden Yapılma FRP Zarı İster Misiniz?

Artisan Dice ekibi, Memento Mori adını verdiği yeni zar serisinde materyal olarak gerçek insan kemiği kullanıyor. Necromancer oynamak isteyenlerin satın almak isteyebileceği bir tasarım olmuş.

Bundan çok uzun yıllar evvel, 2013 yılında, En Saçma 10 FRP Zarı Tasarımı başlıklı bir makale yazmıştım. Açık ara en saçması, dinozor fosillerinden yapılma FRP zarlarıydı. Ancak Memento Mori serisi bu düşüncemi değiştirdi.

Memento Mori serisinde sadece D20 bulunuyor. Yani tam set olarak hazırlanmamış. Zaten sizin de merak ettiğiniz konu bu değil, biliyorum. İnsan kemiklerini nasıl bulmuşlar?

Tasarımcı ekibin açıklamasına göre kemikler, bilim akademilerine ya da medikal çalışmalar yapan üniversitelere bağışlanan kemiklermiş. Öğrencilerin ya da deneylerin gerçekleştirildiği kemikler, bir noktadan sonra ıskartaya çıkarılıp, biyolojik atık sınıfına giriyor ve yok ediliyormuş. Ancak Artisan Dice ekibi, elden çıkarılmak istenilen kemikleri toplayarak D20 yapmaya karar vermiş.

Yani, umarım açıklama doğrudur. Başka türlü düşünüp şakasını bile yapmak yeteri kadar korkutucu.

Satın alacağınız zar özel ahşap bir kutu içerisinde size ulaştırılıyor. Tek bir D20 zarın fiyatı ise 293 dolar. 18 Aralık itibariyle de satışa çıkacak. Eğer bir çılgınlık yapıp satın almak isterseniz buradaki web sitesine de göz atabilirsiniz.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.