Haberler

İki Yeni FRP Kitabı Geliyor – Sword Coast Adventurer’s Guide ve Inner Sea Races

sword-coast-inner-sea-races

Birkaç hafta içinde iki farklı oyun evreninden kitaplar piyasaya sürülecek.

Bunlardan birisi Dungeons & Dragons diğeri ise Pathfinder oyuncularını yakından ilgilendiriyor.

Sword Coast Adventurer’s Guide

İki büyük firmadan çıkan kitaplardan sizlere biraz bahsedelim. Bunlardan ilki D&D’ye ait olan Sword Coast Adventurer’s Guide. İsminden de anlaşıldığı gibi Forgotten Realms oyuncularının sahip olmak isteyeceği Sword Coast bölgesini içerik edinmiş bir rehber diyebiliriz. Her ne kadar rehber diye bahsedilse de içeriği sizi çok tatmin etmeyebilir.

sword-coast-adventurers-guide150 sayfalık kitabın ilk 120 sayfası Forgotten Realms alemini ve D&D ırk ve sınıflarını bu topraklarda nasıl oynayabileceğinizi anlatıyor. Yani zaten iyi bir okuyucuysanız ilk 120 sayfaya ihtiyaç duymadan da Faerun topraklarında gezebilirsiniz. Oyununuza Greyhawk veya Eberron gibi D&D’nin farklı alemlerinde değil de Forgotten Realms’te başladıysanız bu kısma çok ihtiyaç duyacağınızı zannetmiyorum. Fakat geriye kalan 30 sayfa gayet işinize yarayabilir. Yeni sınıf seçenekleri,yeni tanrılar ve oyunu renklendirebilecek farklı gruplardan yararlanabilirsiniz. Belki tam anlamıyla bir rehber olmasa da bu az sayıda olan yeni seçenekler işe yarayacaktır diye tahmin ediyorum. Fiyatı 40 Dolar olacak olan Swordcoast Adventurer’s Guide’ın sizi tatmin edip etmeyeceğini söylemek biraz zor görünüyor.

Pathfinder – Inner Sea Races

Çıkmasını beklediğimiz diğer kitap ise Pathfinder oyuncularını ilgilendiriyor. Inner Sea Races adıyla çıkan kitabı gördüğünüzde biraz şaşırabilirsiniz. Çünkü daha önce Inner Sea World Guide ve Advanced Race Guide zaten tüm ırklar hakkında bizlere yeterince bilgi sunmuştu.

pathfinder-inner-sea-races250 sayfalık kitabın ilk 200 sayfası boyunca Golarion topraklarındaki tüm ırkların detaylı bilgileri,birbirleri ile olan ilişkileri,üzerinde yaşadıkları coğrafya ile uyumları ve kağıt üzerinde işimize yarayacak tüm yetenekleri anlatılmış. Bunlar ilgi çekici görünüyor olabilir fakat Inner Sea World Guide’da bunların neredeyse hepsine rastlamak mümkündü. Son elli sayfa ise yine Advanced Race Guide’da bulabileceğiniz birçok kuraldan bahsedilmiş. Daha önce eski kitaplara sahipseniz işinize yarayabilecek şeyler yalnızca yeni ekipmanlar,büyüler ve birkaç ırksal seçenekten ibaret. Diğer kitaplara sahip değilseniz kesinlikle işinize yarayacak bir rehber olacaktır. Fakat eski bir oyuncuysanız aradığınızı bulmanız biraz zor olacak gibi görünüyor. Inner Sea Races’ın satış fiyatı ise 45 Dolar olacak. Sahip olup olmamak size kalmış.

Sonuç olarak kitaplar biraz hayal kırıklığı yaratacak gibi dursa da kitaplığınızı büyütmek için isteyebileceğiniz cinsten. Umuyoruz ki yakında daha fazla yenilik içeren kitaplarla bizleri sevindirirler.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  Gölge e-Dergi Sayı 56 Çıktı!

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.