Haberler

HBO Max, Türkiye’de Yayına Başlamak İçin Hazırlıklarını Tamamladı

Son dönemde ülkemizde yayına başlaması bir türlü gerçekleşmeyen HBO Max, RTÜK lisansını aldı ve Türkiye’de faaliyetlerine başlamaya hazırlanıyor.

Çevrimiçi yayın platformlarının sayısı her geçen gün artarken Türkiye’de hizmet veren platformların sayısı da artıyor. 2022 başında HBO Max‘in ülkemize geleceğini duyurmuştuk ancak Temmuz ayında bu gelişin askıya alındığı resmen açıklanmıştı.

HBO Max, sonunda izinlerini tamamladı ve yakın zamanda Türkiye’de de faaliyete başlayacak gibi görünüyor.

egirişim.com‘un duyurusuna göre HBO Max, RTÜK lisansını aldı ve Türkiye içerisinde faaliyetlerine başlamaya hazırlanıyor. Haberin detaylarında HBO Max‘ın geçtiğimiz günlerde RTÜK’e lisans başvurusu yaptığı ve bu başvurunun kabul edildiği belirtiliyor.

House of the Dragon İzlemek İstiyoruz!

HBO Max, AT&T’nin sahibi olduğu WarnerMedia tarafından hizmete sununlan abonelik tabanlı bir yayın platformu olarak öne çıkıyor. Platform bünyesinde Game of Thrones başta olmak üzere birçok yapımı barındırıyor. Aynı zamanda platforma özel birçok içerik de yine HBO Max’de bulunuyor.

Bu içerikler arasında son dönemde öne çıkan ise Game of Thrones öncül dizisi House of the Dragon oldu. George R.R. Martin‘in Ateş ve Kan kitabına dayanan dizi, Ejderhaların Dansı adı verilen iç savașa giden süreci ve bu iç savaşı ele alıyor. Türkiye’de ise bu popüler diziyi yayınlayan hiçbir kanal veya platform bulunmuyor. Dizinin tutkunları malum yerlerden ancak izleyebiliyorlar.

Tarih Henüz Belli Değil

HBO Max‘ın Türkiye’de resmi olarak yayın hayatına ne zaman gireceği ise henüz netlik kazanmış değil. Ancak yayın platformu, RTÜK’ten 10 yıllık lisans alması ile birlikte tüm yasal prosedürleri tamamlamış gibi görünüyor. Bu gelişmenin ardından HBO Max’ın kısa süre içerisinde Türkiye’deki yayın hayatına başlaması bekleniyor.

HBO Max, Türkiye içerisinde oldukça fazla izleyicisi bulunan Game of Thrones ve House of Dragons gibi diziler sayesinde kısa sürede birçok kullanıcıya ulaşmayı planlıyor.

Siz HBO Max’in Türkiye’de yayın hayatına başlaması hakkında ne düşünüyorsunuz? Hemen abone olmayı düşünüyor musunuz?

Kaynak: eGirisim

Bu İçeriğe Oy Verin

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.